Poglej enojno objavo
Staro 06.12.2008, 01:34
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589
Privzeto Re: Revščina v SLO

Citat:
Objavil-a marin Prikaži sporočila
Slišim, da ne verjamete, da obstaja v Sloveniji v povprečju VSAJ toliko revežev, kot v naši soseščini.
Naprimer jaz sem ta prvi, ki to prizna, da reveži smo: imam VII: st. izobrazbe in sem brez zaposlitve že leta. Smolo imam/o, ker živim/o v nerazvitem predelu vzhodne SLO. Po moje bi se moral ta odcepiti od ostale SLO in priključiti k avstrijski Štajerski, kamor je včasih že spadal. Slovenija je zelo kruta domovina in polna primitivnega in egoističnega folka.

marin
...hja...kot prvo je seveda res, da spadamo med manj razvite države.

Ampak v bistvu, kar lahko iz osebnih izkušenj povem, nikoli ni idealno. Tudi razviti Zahod je še zdaleč od idealnega in se ne cedi med in mleko.. Čimprej se začneš zavedati, da je zadeva v tvoji glavi utopija, da si odrasel in te ne bodo nikjer več božali kot otroka, ter da je tvoja prihodnost v tvojih rokah in še pomembneje "v tvoji glavi", tem bolje zate.

...ne se izgovarjati na smolo, ne se izgovarjati na nerazvitost regije, ne se izgovarjat na ljudi in ne vrezi puške v koruzo ob prvi prepreki. Razumem, da zna biti težko...ampak...ali je že bilo sploh kdaj lahko? Kolikor so mi starejši in izkušenejši povedali - ni bilo nikoli lahko.

Torej...zgrabiti je potrebno bika za roge, narediti nekaj zase in za svojo prihodnost ter ne čakati, da ti bo kaj podarjeno...človek je sam svoje sreče kovač. In kovači, takšni ter drugačni, hočeš-nočeš, smo.

Nazadnje uredil spartan : 06.12.2008 ob 01:36.