Poglej enojno objavo
Staro 30.08.2005, 10:55
ozayrus Uporabnik ozayrus ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ozayrus
Član od: Sep 2001
Naslov: Looking for Vivid studio
Sporočila: 700
Privzeto

če se bo splačal, al pa če se ne bo. vse je odvisno, kako je knjiga napisana. če bo pritegnila bralca-e, se mi zdi, da je že delen uspeh. nemoreš mislit, da bo knjiga vsem všeč. če je vsaj enemu --> da vsaj eden razume, kaj želiš povedat, mu je všeč koncept. potem si verjetno že dosegel-la svoje. itak če bo dobra, jo bodo prvedli še v druge jezike.

glede Dese M. pa mislim, da je uspeh doživela zato, ker je pisala knjige za mladino, z mladinsko tematiko, in to na pravi način. sicer sem takrat, ko je prišla prva knjiga ven, spadal med "cilno publiko" me njene knjige nikol niso zanimale.

ostali novodobni slovenski "ustvarjalci" pa se le steška primerjajo z svetom (razen mogoče Vesna Milek, slednja ima smisel za pisanje,članki in knjiga, potem Bartol čeprav nisem še prebral Alamuta, pa še nekaj se jih najde). zato mislim, da bi morali čim več knjig napisat, od čim več različnih pisateljev. ne pa sponzorirat ene in iste, ki nč dobrega ne napišejo.

tut sam sem pomislil, da bi napisal knjig, čeprav sem še precej mlad (in ne mislim avtobiogarfije). napisal bi jo zato, da bi svoje misli, ideje delil z ostalimi. da se nekak spoveš. sej to se mi zdi da je smisel umetnostne literature.

zato

Nove ideje rabijo svoj prostor