Poglej enojno objavo
Staro 16.10.2006, 20:06
ozayrus Uporabnik ozayrus ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ozayrus
Član od: Sep 2001
Naslov: Looking for Vivid studio
Sporočila: 700
Privzeto Re: Policijska akademija v Tacnu II.

Kolikor je meni znano bodo, kadete za tacen sprejemali dokler nebo šengna (mi ga še nimamo). Potem, ko bo šengenska meja pa se bo to izrazito zmanjšalo (že zdej jih je dejansko preveč) bomo nadzoroval samo južno mejo. Potem, ko pa bo še Hrvaška v EU bo pa sploh kriza.
V tacnu te naučijo 'osnove' policijskega dela. Ne si mislt, da je to tko poenostavljeno kot si ti napsiala. Navsedane te usopsobjo in izurjo, da ti lahko zaupajo pištolo in dajo določena pooblastil. O dejasnki zahtevnosti, ti ne morem govort, ker pač nism bil nikol tam. Za vsako nadaljno poklicno usmerjenost (kriminalist recimo,...) pa je potrebno (veliko) nadaljno šolanje.

Ko končaš varstvoslovje ali obramboslovje, se lahko zaposliš skoraj v vseh z tem povezanem podorčju (lahko pa greš tut za računovodjo pol). Moraš pa se zavedat, da je službo na tem področju zelo teško dobit. Policistov je dovolj, kriminaliste vsak raj vzame take z izkušnjmi. V obvešečvalne se zahteva velika vsposobljenost. Razen kakšne zasebne vanostne službe, katerim pa so tut pristrigli peruti in so le redke take, v katerih bi si nekdo z tako stonjo izobrazbe želel delat.

omejitve so pa visoke zarad tega, ker večino folka misli, da je kriminalistično delo podobno CSI, Monk,NYPD nanizankam, in se jih precej vpiše pod takim vplivom.

Nočem te sedaj strašit, samo navajam dejstva ki so meni znana, če se pa motim, naj me pa kdo poprav.