Tema: Štrajk !
Poglej enojno objavo
Staro 18.04.2012, 19:30
adoree Uporabnik adoree ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 36
Privzeto Re: Štrajk !

Citat:
Objavil-a Tommo Prikaži sporočila
Mogoče pa je namen stavke tudi da t.i. ''delavec v gospodarstvu'' spozna, da bo moral brez javnega sektorja sam poskrbeti za svoje otroke, svojo varnost, skratka za marsikaj, kar se mu danes zdi samoumevno, saj se ne zaveda, da vse te stvari zanj počnejo ''paraziti v javni upravi''. Kakor je tudi res, da je tisti ''delavec v gospodarstvu'', ki ne razume, da bo naslednji na vrsti on (zmanjšanje minimalne plače, ukinitev regresov, zmanjšanje povračil za prehrano in prevoz, zmanjšanje dopustov, ipd.) in da se stavkajoči borijo tudi zanj, zelo kratkoviden.
Narobe!!!
Delavec v gospodarstvu JE ZE BIL na vrsti!!!! PRVI!!!

MI, gospodarstvo, placujemo 50% prevec ljudi, ki lenuharijo v javnem sektorju. Mi smo bili tisti, ki smo bili pred odpuscanjem ali pa so bili odpusceni. Meni osebno, pa imam odgovorno delo, je mannjkalo en mesec do tega, da bi zmanjkalo fonda za place in bi firmo zaprli.

Kdo v javnem sektorju je do sedaj trepetal za svojo sluzbo???
Noben, cim dodatno so zaposlovali. NEZNOSNA LAHKOTNOST ZIVLJENJA

Drekarije, ki jih zdej zganja javni sektor, so narocene.
Usluzbenci, ki danes stavkajo, delajo to niti ne vedoc niti zakaj. Nahujskani so. Sej 90% ljudi ne razume v kaksnem polozaju je drzava. Lepse je zahtevati se nekaj kot pa se dejansko vprasati, kaj pa oni SE NISO dali, da bi drzavi pomagali.

Drek, pa da realni sektor ne razume, kaj javna uprava "pocne" za nas. "Pocne" ker vecinoma ne pocno nic. Sesajo drzavno josko.

Zapomni si, da so to PUBLIC SERVICES in PUBLIC SERVANTS.
Prevod: javni SLUZABNIKI

Kdaj so bili pa se sluzabniki placani vec kot tisti, ki jih placuje? Gospodar?
In ravno to je pri nas obratno. Da je pri javnih sluzabnikih povprecna placa VECJA kot v realnem sektorju, ki jih placuje. Narobe svet.