Poglej enojno objavo
Staro 20.10.2006, 22:12
sweden15 Uporabnik sweden15 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 1
Privzeto Seminarska ; samopoškodbe - anketa za vas!

Pri književnosti moram do konca šolskega leta pripraviti podrobno predstavitev katere od knjig po lastni izbiri in odločil sem se za meni najljubšo - Nič mi ni, Brigitte Blobel.
Govori o 15 letnem nemškem dekletu, ki se namerno poškoduje (reže), ne najde stika s starši in sošolci, kar se konča s poskusom samomora in pristane na psihiatriji.

Kot dodatno gradivo pa nameravam pripraviti seminarsko nalogo "Samopoškodbena dejanja med mladostniki".
Dolga bo približno 15-20 strani, vključevala naj bi tudi anketo, to pa bo možno izpeljati le ob vaši pomoči .

Zato vas prosim v kolikor lahko odgovorite na kratko anketo.

Ker gre za temo občutljive narave, mi lahko izpolnjeno anketo pošljete na mail (sweden@gmail.com) oz. na privat sporočilo.

__________________________________________________ __________________________________________________ ________

ANKETA:

1. Seznanjen/a sem s pomenom besede "samopoškodbe".
a) DA
b) NE

2. Ob besedi samopoškodba najprej pomislim na naslednjo vrsto samopoškodbe (možnih je več odgovorov):
__________________________________________________ _____________ .

3. Poznam človeka, ki se samopoškoduje.
a) DA
b) NE

4. Poznam nekoga, ki se je zaradi samopoškodb tudi zdravil (terapije, psih. bolnišnica).
a) DA
b) NE

5. Tudi sam/a sem kdaj poskusila oz. se samopoškodovala.
a) DA
b) NE

6. Človek, ki se samopoškoduje, je duševno bolan.
a) DA
b) NE

7. Kakšni bi lahko bili motivi, da se nekdo samopoškoduje (možnih več odgovorov)?
__________________________________________________ _________________

Anketa je odprta nekje do začetka novembra.

Nobeden izmed vaših odgovorov ne bo obravnavan posamezno, vsako vprašanje bo zaračunano v procente.

Hvala za pomoč !

Matic