Poglej enojno objavo
Staro 06.10.2007, 12:57
randius Uporabnik randius ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 37
Privzeto Re: instant internet - za zdaj le prek gprsa. da ali ne?

Pozdravljeni!

Joe, hvala za izcrpno porocilo… ok, preverim ISDN…

a sam nekoliko drugace gledam na vse skupaj glede instanta.

zavedam se, kaksne so brzine ADSL-a v primerjavi z dial-up kot tudi to, da jih prek tega instanta ne bom delezen.

tako mi trenutno in se kar nekaj cajta cim hitrejse odpiranje strani ter s tem zelo hitro pridobivanje raznih info niti ni prioritetno. To je koncni mesecni izdatek za uporabo interneta, ki me tepe pri klicnem dial-up in najbrz bi me tudi pri ISDNju. a slednje moram se glede na moje potrebe preracunat.

kaj mi bo hitrost, sej itak ne morem vseh strani naenkrat brat. ce pa res nujno rabim kak info, pa grem samo na ustrezno www stran, ki mi jo bo takrat najbrz hitreje odprlo.

pri dial-up si ponavadi dam takoj na zacetku srfanja odpreti znotraj vec odprtih mozill vec podstrani (ne vem kteri izraz je pravi) ter lepo pocakam, da se nalozijo ter se potem odklopim ter to prebiram. www strani, ki jih ponavadi prebiram, cetudi je na njih kar nekaj slik, pa se mi tudi prek dial-up-a se kar spodobno odpirajo. zato, ce gre se malo pocasneje prek GPRSa, bi bilo kar OK zame.

isti nacin srfanja bi uporabljal z instant-om. pa vmes, ko se vse to na easy naloži bi visel na messenger-ju al' kaj drugega pocel. in vse skup me ne bi dosti stalo, saj bi placeval zgolj opravljen promet, ki ga ze zdaj sproti kontroliram z programom DU meter. imam prav? kak komentar na to?

aja, skoraj pozabil omenit še to:

Sele danes, ko se je sestra prikradla domov, sem dejansko preveril Mobitelov signal pri sebi v sobi. Pri bajti imamo vsi ostali Simobil, pa prevec len sem bil, da bi si sposodil od katerega soseda. sam sem pred par meseci imel se pri Mobitelu in na podlagi izkusenj sem napisal, da le 2-3 crtice lovim. toliko, redko 4, imam sedaj pri Simobilu.

torej, dejansko stanje v moji sobi z Mobitel signalom, kjer je najboljsi, to je hkrati na zalost in na sreco na povrsini enih 10x20cm (sem testiral z pomikanjem mobilca levo-desno, gor-dol), je nekak taksno:

40% - 5 crtic
30% - 6 crtic
20% - 4 crtice
10% - vseh 7 crtic

to bi pa ze znalo bit za moje zahteve OK? se enkrat poudarjam, da bi do prihoda EDGE uporabljal zgolj GPRS prenos.

priblizno koliksna je bila hitrost od instant i-neta prek GPRSa, v primerjavi z klicnim dial-up dostopom? v %, ce je dial-up 100%.

ce kupim ali bolje si sposodim vso potrebno opremo (upam, da se najde razumevajoc prodajalec): naj vzamem iz Mobitel akcije USB modem al' raje kartico? tista dva modema torej omogocata priklop zunanje antene, ne? hm, slednja mogoce sploh ne bo potrebna, ce vzamem modem ter ga postavim tam, kjer kaze 6-7 crtic signala. se motim?

pisanje sporocil prek Live Messengerja bi najbrz teklo ok.
za govorno komunikacijo prek Messengerja oz Skype-a bo najbrz se vedno tudi sedaj ob dobrem signalu premalo. se morda motim?

Prenos govora bo deloval, ko mi omogocijo nekajkrat hitrejsi EDGE?

hvala za nove odgovore.

Lp