Poglej enojno objavo
Staro 27.11.2007, 11:06
randius Uporabnik randius ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 37
Privzeto Re: Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom

Pozdravljeni!

Kot ponavadi sem kot za zdaj še dial-upovec poredko na internetu in se zato lotim pisanja esejev. vnaprej se vam opravičujem, a hkrati zahvaljujem za potrpljenje ob branju. Slednjega sem res veliko opravil na forumih, a nekaj specifičnih odgovorov le nisem najdel.

Vašo pomoč potrebujem čimprej, saj se november nezadržno približuje h koncu. Do 30.11, dokler je Siolova akcija 4 mesece brezplačno, se pač moram odločiti, kaj in kako bom koristil.

sem preveril T-2 in Amis. Prek svojega omrežja odpadeta in tako jasno ostane le Siol. Cene obeh konkurentov prek Telekomovega omrežja pa so Siolovim primerljive. če so že takšne, pa je najbrž bolje, da sta lastnik omrežja in ponudnik internetne storitve ista.
Telekom centrala je zračne linije 80m, tako da dejansko dvomim, da je 'ta prava' razdalja večja od nekje 250m. Po zagotovilih ponudnika si lahko uredim prek adsl2+ ali vdsl2.

Ker so na eni strani potrebe in želje, na drugi pa denarne omejitve, sem se za zdaj odločil, da do konca novembra vzamem:
1. Siol internet – 100%, z vezavo eno leto, prve 4 mesece brezplačno (ker je glih najdražja storitev)
2. Siol telefonija – 90%, z vezavo eno leto, prve 4 mesece brezplačno – več info drugič!
3. Siol TV - promocijsko brezplačno 2 meseca + glede na zadovoljstvo s storitvijo vzamem Siol TV brez časovne vezave do izteka vezave Siol interneta in telefonije – drugič!
4. razvezani dostop, da ali ne? – drugič!

danes bi rad razrešil par dilem o internetu. 2-ič se bom oglasil glede razvezanega dostopa in telefonije, 3-ič pa še glede TV. jasno, tudi vmes, odvisno od vaših odgovorov.

najbrž vam bo v veliko pomoč, da vam zaupam, kakšen uporabnik sploh bom, ne?
računalnik, na katerem bo zadeva laufala je p4 2.66GHz, 1 gb RAM. Slednjega bom po potrebi povečal na 2gb. Ko bom sam za računalnikom, bo najbrž takšno hkratno dogajanje: (deskanje po internetu + messenger + gledanje Siol TV na računalniku) ali (gledanje filmov, dvdjev) + kar aktivni p2p programi. Če pa ne bom blizu računala: p2p aktivnost + snemanje Siol TV-ja prek računalnika.

izmed Siolove ponudbe pride zame, če gledam na čim višje razmerje hitrost/cena ter da sem pripravljen čim manj dati, najbolj v upoštev vdsl2 5/2 Mbit/s za 32 eur (cena, če ostanem na fiksni naročnini!). prek adsl2+ bi lahko dobil: 2M/384 – 32 eur, 4M/512 - 38 eur, 10M/768 – 44 eur. prek vdsl2: 5/5 – 36 eur, 10/2 – 46 eur

vprašanja:

1
ker imam neko spodobno poznavanje strojne opreme in software-a ter računalništva na sploh, ker samostojno nisem še nikoli interneta urejeval in ker si želim priti čez čim ceneje, menite, da si bom na podlagi navodil – verjetno priloženih, če ne pa s pomočjo znancev in vas forumašev - lahko vse sam uredil?

2
je možno sploh imeti hitrost 5/2 na obstoječi fiksni telefoniji, torej brez razveze?

3
je vdsl2 5/2 pravi izbor zame? če ne, zakaj ne in kaj predlagate?

4
v reviji Monitor bilo zapisano:
I) julij '06: uporabniki ADSL2+ in T-2 VDSL (zdej najbrž velja tudi za Siol VDSL2) lahko hkrati gledajo dva ali celo tri tv programe, odvisno od zmogljivosti povezave
II) januar '07 pod pismi bralcev vprašanje: je kak način za spremljanje TV programa SIOL tv ločeno na PC in televizorju. Monitorjev odg – seveda. na siolov modem priključite dodatno stikalo (switch), nanj pa z enim kablom Amino, z drugim pa računalnik, ki ima dve omrežni kartici.
a) je to res možno in to z enim samim STBjem oz. tv komunikatorjem?
b) če da, je vdsl 5/2 morda premalo za to? kolikšna bi morala bit minimalna hitrost?

5
imate morda še kaj za dodati, me na kaj posebnega opozoriti glede na vse prebrano?

hvala za pomoč in lp,
randius alias jerriho
Odgovorite s citatom