Poglej enojno objavo
Staro 18.12.2008, 16:33
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215
Privzeto Re: Rdeča luč Hrvaški na poti za EU, kaj pomeni

Citat:
Objavil-a tokyo Prikaži sporočila
na začetku sem Hrvat z Međimurja in se opravičujem za hudu slovenščinu, ampak me zelo interesira slovenačko mnenje...kaj za vas pomeni odluka vašeg Pahora in slovenske vlade o tem slovenskom stopiranju Hrvaške?

in kaj bu zdaj kontra efekt od Hrvaške?

ker veliko ljudje nema rad Slovnce in Hrvaški denes še bol...
ampak istina je da je zelo kapitala, investicij in nekretninov slovenskih državljanov in podjetjov v Hrvaški...kaj se bu s tim dogodilo če se situacija pohujša!?....

znam da Slovenci rad hodiju k nam na morje ampak i Hrvatje v Sloveniju na skijanje takoj

mislim kaj bu s tom odlučitvom već pogrešana kot Hrvatška

ker po meni je Sloveniji već v interesu kot ni enoj drugoj državi EU da pride v časi v EU

jer z tim svo svoju investiju u hrvašku (firme, trgovine kod Merkator ki ih je skoraj 100 v Hrvaški, potem Merkura, Lesnine i tako naprej) LAHKO ZAŠTITI ako bo Hrvaška v EU za razliko zdaj kad je zunaj EU

mi smo si susede in zarad bilateralnih problemov se ne bi smelo take stvari dogajat (po meni)

mi lahko ko tudi pokaže te dokumente v katerimi Hrvaška prejudicira mejo? kaj pripovedaju vaši politiki?

Hrvaški politiku su povedali kaj so dodali potpis da sa svojim EU pogovarjanima nebojo prejudicirali meju Hrvaške in Slovenije...zakaj to nije spremljeno ob slovenskih polikov?

zelo mnogo vprašnja...malo odgovora

a da ne pripovedam kak bude prvi odgovor na ovo stopiranje Hrvaške to kaj bu vse druge člance EU možne kupovat nekretnine v Hrvaški a Sloveniji bu to kot protumera prepovedano

jaz sem za bol manje tenzije v reševanju političnih problemov med naše dve dežele... ker so bol slične kot si mnogi veju

pozz
vaš kyo
Kontra efekta ne more biti, ker gre samo za politično zadevo, in se bodo o tem pogovarjali, pogovarjali, nota na noto, nota itd, kot doslej
Sami ljudje se bodo še naprej obiskovali, družili, hodili na morje in smučanje itd, malo pokritizirali politike tako ene kot druge in gremo dalje.

kar se tiče kapitala in investicij, če je Hrvaška pravna država, tukaj ne bi smelo biti problemov, ker trg dela svoje. res pa je, da se je hrvaška vlada v preteklosti že nekajkrat vmešalavala v gospodarstvo na nepraven način in preprečila prodajo Sunčanega Hvara, potem v Šibeniku prevozniškega podjetja itd, pa čeprav so bile pogodbe že podpisane v nekaterih primerih.

In če naprimer Merkator ne bo imel prometa v t5rgovinah na hrvaškem, bo pač prodajalne zaprl, ob tem pa bo ostalo brez dela nekaj 100 hrvaških državljanov. za službe pa je itak težko.

Saj, če se v teh dokumentih ne prejudicira meja, zakaj pa Sanader potem ne podpiše, da teh dokumentov hrvaška ne bo uporabila pred mednarodnim sodiščem, ko bomo tam reševali spor glede meje. Če hrvaška s temi dokumenti ne bi računala za v naprej, potem bi lahko Sanader to brez skrbi podpisal.

In zopet, Slovenija in hrvaška sta podpisala bilateralen sporazum o nakupu in prodaji neprimičnin. Če je hrvaška pravna država, se bo tega sporazuma držala, če pa ni pravna država, se ga pač ne bo. To pa bi že kazalo, tako kot v nekaterih primerih v preteklosti, da podpisi sporazumov za hrvaško ne veljajo, če jim ni pogodu.
Zato se je tudi težko zanesti samo na besedo Sanaderja.