Poglej enojno objavo
Staro 04.08.2007, 17:12
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273
Privzeto Re: Ali ima EU sploh še smisel?

Citat:
Objavil-a Knez Prikaži sporočila
Meni se vedno bolj zdi, da ta EU služi predvsem kot sama sebi namen,da evropski davkoplačevalci podpirajo dodatno vojsko birokratov, ki sprejema lepe plače, da skrbi za "evropski videz" in splošno "evropskost" tega našega kontinenta.

Imamo npr. neke Angleže, ki so EU, hkrati pa niti niso čisto, ker niso v monetarni uniji.

Imamo države, emd katere spadamo tudi mi, ki so de iure v EU, de facto pa še ne čisto, ni še eura in še vedno kažemo osebno, ko gremo v Avstrijo.

Imamo delitev na "novo" in "staro" Evropo in državljani pridruženih članic "nove" Evrope delajo v državah "stare" Evrope z delovnimi dovoljenji, isto kot prej.

Potem so birokrati skušali spravit skoz neko evropsko ustavo, pa so Francozi in Nizozemci rekli stop in končali komedijo.

Meni je ta EU vedno bolj smešna, zdi se mi sama sebi namen in če se bo še naprej oddaljevala od ljudi (kot pri poskusu spraviti evropsko ustavo skoz mimo volje množic), bo po moje doživela usodo bivše Jugoslavije.

Meje med državami bodo vedno, pametne države bodo vedno čuvale svoje, bedaki bodo svoje razprodali, pa EU gor ali dol.

Pa še to mešetarjenje, kuhinje..Najprej kao Hrvaška ne more not, ker ni dala Gotovine, potem naenkrat Gotovina več ni pogoj...Turčija je kandidatka že tam nekje od konca WW2. Ma farsa.:D
Jaz nevem, kakšen pravljičen svet si ti pričakoval ob vstopu v EU ampak po tvojem pisanju sodeč nimaš ravno veliko znanja o EU.

1.) Primarni pomen EU je gospodarstvo in ne ukinjanje kazanja osebnih dokumentov na mejah. Prosti pretok kapitala omogoča podjetjem lažje poslovanje v drugih evropskih državah in to je zelo pomembno sploh glede na globalno konkurenco.

2.) Je edini možen odgovor na velesile kot so ZDA, v prihodnosti pa tudi Kitajska in Indija. Vsaka država zase v Evropi je premajhna, da bi lahko konkurirala

3.) Še enkrat ponavljam-pomembno je gospodarstvo. Zakaj pa misliš sta Romunija in Bolgarija članici EU? V primerjavi s Slovenijo sta daleč zadaj in niti slučajno ne ustrezata vsem kriterijem za vstop vendar je interes kapitala omogočil zgodnje članstvo. Enako bo v prihodnosti z balkanom.

4.) Statistično gledano pa velja-čim nižja izobrazba, čim nižji dohodki tem večje je "jamranje" proti EU. Saj nič presenetljivega-kritiziranje je najlažje.....

5.) Vsaka pametna država pa čuva svoje meje, tako je bilo in vedno bo. EU ni obljubljala nič drugače. Pomemben je pa prosti pretok kapitala ne pa če boš ti moral vzet osebno na meji.