Poglej enojno objavo
Staro 16.04.2008, 14:52
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841
Privzeto Re: Najstnike s floride čaka doživljenska kazen

Citat:
Objavil-a plebs Prikaži sporočila
Igrice in filmi so samo izgovor za slabo vzgojo. Zmeraj je lazje povedati "igrice so krive" namesto "nismo vec sposobni vzgajati lastnih otrok.

Vsi smo gledali Night of the living dead in se tono grozljivk ko smo bili majhni, celo yivljenje igram igrice se od ZX spectruma naprej, pa mi se nikoli ni prislo na misel da bi koga zaradi tega ustrelil ali napadel. Ali pa razzagal napol z motorko.

Sem pa bil vzgojen v casih ko te je uciteljica oklofutala ce si naredil kako sranje, pa se boga si molil da ne pove starsem ker bi dobil se eno porcijo. V casih ko ce si delal sceno sredi trgovine si dobil po riti etc.

Danes ena prijateljica dela v OSNOVNI soli, in razlaga da so otroci cisto podivjani, da pa ce na njih povzdigne glas, se starsi takoj pritozijo. Potem pa dobimo scene kjer najstniki v soli ucitelju slecejo hlace ipd.

Okoli vzgoje bi se mogli zamisliti ne pa okoli igric in filmov.
Seveda ni izgovor, čeprav ga vse raje uporabijo za izgovor. Je pa tole o slabi vzgojo le preveč plitko. Namreč klima v družbi na splošno je popolnoma drugačna kot deset, petnajst let nazaj. Res so se včasih Oledale grozljivke, ampak nas je bilo vsaj strah. danes osnovnošolci gledajo grozljivke kot da jedo čips. Nasilje jih ne gane več, ne obvladajo ga.

Govoriš, da so otroci podivljani...vsi? Torej le ne more biti problem slabe vzgoje, ker vsi starši le ne vzgajajo slabo. Treba bo malo globje poseči v družbene vrednote, jih ponovno ovrednotiti, regenerirati.
Otroci izgubljajo kompas, za to so pa krive starejše generacije, katerim za vrednote ni mar....oziroma je, ena in edina vrednota, zaslužek.

Glede kazni...doživljenjska se mi zdi pretirana. Pri nas še morilci ne sedijo toliko časa, maks. 30 let. Eden je po umoru že po dveh letih zapora spal v svoji postelji.