Poglej enojno objavo
Staro 03.03.2006, 12:19
PoisonIvy Uporabnik PoisonIvy ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce PoisonIvy
Član od: Feb 2003
Sporočila: 17.142
Privzeto Re: Tajska, Kambodža, Laos

Citat:
Objavil-a Mighty
men so tut predlagali sever. pa sel bi novembra. baje je malo vec komarjev, sam ni pa tolk folka takrat dol.
sej morm se mal prebrat kako in kaj. ivy dej mal opis kje si potovala?
Moja pot je bla nekako tkole:

BANGKOK- d best, 3 dni, prehodila in pregledla vse znamenitosti k jih je itak malo morje, vidla palačo, vidla največjiga budo, se vozila s tuk tuki, bla na glavni tržnici, ponoč šla na seks šou (seks v živo, pa babe k si vlečejo vse možne zadeve iz mednožja - ena si je potegnla ven živo kačo), ma skratka vse kar se da, sva prelaufala po dolgem in počez, in kljub temu da sva prebrala vsa opozorila v loneliju so naju useen uspel ene parkat fajn okol prnest :big: obvezna je tut plavajoča tržnica ki je cca 1 uro ven iz mesta

MOST NA REKI KWAI: impresiven, za videt, zdraven je muzej

NARAVNI PARKI na poti na sever- ne spominm se imen parkov kjer sem bla, ampak najlepši mi je bil park sedmih slapov - cca 2-3 ure se vzpenjaš do 7. slapa, pod vsakim se da kopat v čudovitem zelenem tolmunu. Ful lepo res.

CHANG MAI - sever, ful lepo mesto, izhodišče za trekkinge, mal izven mesta sva šla na šou s kačami (d best) in na tržnioco kjer prodajajo VSE (pečene kobilce, žive žabe, hrošče v marinadi, ma konc no res, dol padeš kaj use tm vidš....)CHANG RAI sva spustila, baje tut ok

TEKKING: torej, najin trek je bil žal samo tri dnevni, maš pa od 1-dnevne do 7-dnevne trekkinge v različne konce. jaz sem šla na burmansko mejo. prvi dan so nas z jeepi peljali do izhodišča potem pa smo hodili 7 ur in prišli v eno vasico s sedmimi bambusovimi kolibami na kolih (1 meter od tal) v katerih so bile deke (kot edino pohištvo :-)... tam smo večerjali iz enega velikega kotla sredi vasi (naredili so golaž iz nekih čudnih podgan, okusen ko sto mater), potem smo se ga vsi napili (wiski smo mel s sabo) in zakadili (opij, vsak šus posebej plačaš, če seveda hočeš kadit - men se opij ni zdel nč kej extra).

Zbudila sem se tko da je pod mano zapel petelin, pa prašički so hrkali spodej :-))))))))))))) takoj smo štartali dalje, hodili 5 ur skozi đunglo (sam to je đungla bl tko, ne kej hudo zaraščena), prišli do naslednje vasice, se šli kopat na slapove, jedli ličije z dreves in baby ananaske s tal, jahali slone 2 uri in prenočili v tretji vasici kjer smo spet kadili opij (jest sem se rajš držala viskija :-)

Tretji dan zjutraj smo hodili tri ure do reke in se spustili z bambusovimi splavi po njej...to je blo d best ker smo se stepli in se pometali v vodo.... splav je trajal kar ene 4 ure..... potem smo imeli kosilce in so nas z jeepi spet peljali nazaj v hotel. men je blo to the best off!

LET NA JUG: na jug sva letela iz Chang Maia direkt na otok Koh samui (cca 100 USD karta po glavi)

KOH SAMUI: je sicer dokaj skomercializiran ampak manj kot pukhet. tam sva ostala 3 dni, se vozakala naokol z motorjem, šla na en popoldnaski trekking, pa gledat šou s krokodili (par let kasneje je tam ena punčka padla med krokodile in so jo požrli) pa še na en otok sva šla na izlet (pozabla ime) in se sploh mela super dokler ni začel dežvat. takrat sva smrknila nazaj v Bangkok in še dva dni lutala naokrog.

Spala sva za cca 400 - 600 SIT na noč, jedla na ulici za cca 150 SIT na obrok (spomladanske zvitke, rezance, palačinke itd to je use najbolj okusn na ulci), o šopingu pa raj sploh ne bom govorila k sm itak pršla domou z enim kufrom več kt sem šla dol. potovala sva u glaunem z busi ki slo zlo dobri, pa z vlaki, ki so tut zlo zanimiva izkušnja - več vidš pokrajine, turistični busi vozjo v glavnem ponoč.

To je v kratkem to :big:

Nazadnje uredil PoisonIvy : 03.03.2006 ob 12:21.