Poglej enojno objavo
Staro 08.03.2009, 20:35
geekman Uporabnik geekman ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2009
Naslov: Dragomer
Sporočila: 69
Privzeto Re: Zakaj siol obljublja, da je mpeg4 kvaliteta slike identična mpeg2?-ne drži!

za vse načine broadcastinga in operaterjev je predviden standard - ETSI standard for DVB broadcasters and operaters.
Se zelo močno strinjam, da Siol ne bi smel zaračunavati naročnine za TV, ker ne izpolnjuje vseh pogodbenih obveznosti.
Osebno delam v broadcastingu in se tu ne bi spuščal v podrobnosti, ampak samo to, da je za ogled kvalitetne slike popolnoma vseeno kateri kodek se uporablja.
MPEG-4 je bboljši od MPEG-2, saj za eanko kakovost porabi bistveno manj pasovne širine. Pri Siol-u imajo drug problem in to je po mojem mnenju težava v multipleksiranju kanalov. To pomeni združiti večje število programov v en sam izhodni signal, ki se nato na točki B de-multipleksira/razdruži. Fizično to zgleda tako, nek terminal se poveže na izhodno točko - strežnik, ki ima določeno skupno pasovno širino. Od strežnika dobi podatek o vsebini zapisa, v našem primeru playlisto, EPG, avdio in ostalo. Ki ga nato z dobljenimi podatki "odpre" in tu se zgodi de-MUX.
Kaj pa se dogaja s pasovno širino?
Npr. skupna pasovna širina = 100 enot(uporabljam posplošen obrazec)
imamo 50 kanalov, se pravi vsakemu je določenih 2 enoti pasovne širine.
To je fiskni bitrate. Siol pa po mojih izkušnjah uporablja statistical multipleksing, kar pomeni, da se bitrate nekoliko spreminja glede na potrebe posameznega kanala. Npr. ko na HD kanalu gledaš mirujoč kader, ta kanal porabi 1,5 enote BW namesto polni 2. V tem trenutku se 0,5 BW sprosti za druge funkcije ali kanale, če imaš več TV sprejemnikov.
Kar se dogaja je to, da zaradi hitre menjave kadrov ter prepočasne sinhronizacije pri STAT-MUX pride do "digitalnega šuma" v sliki, kar se izraža kot slabša slika, kockasta na robovih kadra, meglena,i.pd.
REšitev za to je mnogo, povedati pa sem želel, da so vse reklamacije upravičene in bi morali vsi dobivati nižje položnice dokler tega ne odpravijo.

Life is not a beeatch, it's only us faaking it.
Odgovorite s citatom