Poglej enojno objavo
Staro 27.06.2009, 12:21
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155
Privzeto Re: Prva in prava filozofska tema za vse filozofe med nami!

Citat:
Objavil-a vučko stručko Prikaži sporočila
Spoštovani gospod dr.stane8!
Zelo ste me razveselili z vašo vzvišeno in veliko modrostjo. Najbolj vesel sem, ko se strinjate s trditvijo Jezusa Kristusa. Tudi on je trdil, da je hudič človekova stvaritev(Levi, Blagovest človeštva vodnarjeve dobe). To sem v prejšnjem postu povdaril in vidim, da ste zelo navdušeni nad to Resnico.
Svetujem vam sledeče: PRIMA VIVERE, DOPO PHILOSOPHAE.
Vesel sem, ko se zrcalite v meni
__________________________________________________ ____________

Ja če je zrcalo dobro, je slika v redu!

VUČKO, hvala za nasvet, vendar bi bilo mnogo bolj učinkovito, če bi ga drugič napisal samo v enem jeziku. Tako pa si, kot je razvidno, pomešal LATINSKO IN ITALIJANSKO... No, razumeti se da... morda, celo pravilno, da naj bi najprej živeli in šele potem filozofirali. To velja tudi zate?

Vendar, v nasledjem citatu, ki ga zapišeč o Kristusu, te pa le moram malce popraviti.

V kanoničnih spisih seveda tega citata ni. Veš tam je silno malo tega, "kar je Kristus rekel". Učeni in največji protestanski razlagalci se verjetno strinjajo v tem, da je v glavnem govoril le o Božjem kraljestvu. In če iz vsega ostalega vzamemo še kaj, kar naj bi rekel, je to verjetno ena sama beseda: Abba. To je Oče. To je pa - kot trde - tudi vse.

Ti pa seveda citiraš Blagovest vodnarjeve dobe.

Ne tu in ne v kakšnih (drugih) gnostičnih spisih, ki jih je zelo veliko, ni ničesar, kar bi Kristus rekel... Gotovo tega nikoli ni rekel, saj so ti spisi iz drugih logov.
Sicer pa: Ali je po tvojem tudi ptičke delal iz blata, jih metal v zrak pred vrstniki in ti so se čudili, ker so narejeni ptički letali? Tudi to je iz teh cvetk iz domačih logov....

Noja, za dobro voljo... je morda tudi to dobro...

Zdravo, Vučko.