Poglej enojno objavo
Staro 24.06.2006, 13:20
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.157
Privzeto Re: Verjeti ali (z)Vedeti

Citat:
Objavil-a Medved Pu
Mislim, da se da najti še veliko bistvenega za pogovor o tem.
Nenavsezadnje ne gre za neki "plemenski" način strinjanja, ki je v navadi, gre za osupljivo podobne vzporednice v spoznanjih "terre incognite" človekovega bitja in zagotovo sva in hodiva zelo različni poti
Že samo to, je morda osnova za dobro, neprisiljeno debatol..
Polega tega, da sem Te 2 meseca, morda še teden nazaj percipiral popolnoma drugače, ko so še nekako bili prividi ideoloških bregov vmes.
Če sem Ti takrat rekel kakšno neslano, se iskreno opravičujem. Učil sem se iz Bhadgavadgitte o teh rečeh in očitno še premalo naučil..
Tudi onim v Atenah 2500 let nazaj zlepa ni zmanjkalo štrene.
-ideološko nasprotovanje, na forumih vedno uporabljam striktno iz potrebe, po nasprotovanju samem in seveda zabavnosti, krega okoli oslovih senc -- moje svetovnonazorsko gledanje bi rekel, da je vsekakor anarhizem - seveda, pa je skoraj vedno polna hiša smeha ob dejstvu, da je ta besedica tako, opranomožgansko vtisnjena v njihove vijuge, da večina ljudi, že po difoltu zamenjuje anarhijo z anomijo -- zakaj anarhizem -- ker je v svojem bistvu mnogo bližje budističnemu individualnemu pristopu, do "presežnega", kot se večini ljudi to zdi....Bistveno, pri delovanju in dojemanju posameznika, za doseganje tega presežnega , je že v Stirnerjevem naslovu njegove knjige "The ego and his own" --- zamenjati libido iz navzven v navznoter, je namreč predpogoj, da se je neki princ, transformiral v "Budo" --- na ta način, je doseganje božjega dosegljivo vsakomur, kajti le to ( božje ) je v vsakemu posamezniku, samo pogled je potrebno obrnit, pa ne se obirat prveč...