Poglej enojno objavo
Staro 18.03.2006, 12:09
Smarty Uporabnik Smarty ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smarty
Član od: Sep 2002
Sporočila: 25.822
Exclamation Rane v in okoli ušes pri psu

Torej, zadnje 4 dni malo spremljam psa in imam par vprašanj...

v torek sem opazila, da ima pes ves notranji zgornji del uhljev čisto temen...potem sem ugotovila, da so to sveže kraste. Eno majhno rano pa je imel tudi za ušesom...
Jasno sem ga takoj hotela popokat k veterinarju, ampak sem se odločila, da ga en dan opazujem. No, in drug dan res bistveno boljše...lepo sem mu ščistila ušesa, pregledala vse "rane" in bilo je pol manj grozno kot dan prej. Danes je notranjost uhlja še skoraj ok, sem pa tja kakšen flek, zunanja krasta pa je tut tik pred tem, da odpade.
Kaj bi to lahko bilo?

Sama sicer sumim sneg. Da mu je kaj "vode, snega" ostalo v uhlju in si je potem spraskal s kremplji. Pa seveda njegovo raziskovanje okoli grmovja, veje ga povsod opraskajo, ampak je tolk trmast, da kr vztraja...je pa še nekaj,česar se najbolj bojim...paraziti, zajedalci...

Enkrat smo se namreč zjutri zbudili in je bil okoli vratu čisto krvav, zagnojen...pomagala so samo zdravila. Baje je pri dolgodlakih pasmah to sploh problem, ker se v eni uri lahko zadeva grozno razširi...Je možno, da je kaj takega, čeprav zadeva ne gre naprej in mu nismo uhljev z ničemer namazali?

A bi blo dobr, da mu dam Pratel? Kolikokrat letno sami dajete psom Pratel?

Samo vesela sem, da zaenkrat je vse ok...

PS Katera zdravila imate sicer v " vaši pasji lekarni" za hitro zdravljenje? Naprimer za manjše rane, vnete oči...