Poglej enojno objavo
Staro 06.11.2007, 20:22
zeriX Uporabnik zeriX ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce zeriX
Član od: Jan 2007
Naslov: Last bit of your memory
Sporočila: 875
Privzeto Re: računalnik zanič ali moja napaka?

Citat:
Objavil-a firemen Prikaži sporočila
sicer hvala za pomoc ampak to sta dve napaki
Prosim preberi še enkrat moj post.
Od tam ti bo morda jasno. Ko se "BIOS nalaga" verjetno misliš ko prepoznava IDE naprave in naleti na ta DVD ki je očitno v okvari(ali podatkovni kabel, lahko tudi IDE kontroler na plati), lahko pa je samo narobe tudi nastavjen jumper, ali se je kabel malo iztaknil(se zgodi če računalnik seliš npr.), torej BIOS zazna neko napravo na kanalu Secondary Master naprimer ampak ne ve katera naprava je, zato začne z poizvedovanjem, komunikacija BIOS <-> naprava in če je naprava kako poškodovana ali podatkovni kabel je ta komunikacija omejena ali nemogoča, zato BIOS poskuša in poskuša in na koncu po nekem času obupa.
Da bi se pa BIOS "pokvaril" še pa nisem slišal, slišal sem že za BIOS bad-flash(doživel še ga nisem hvalabogu), da bi pa BIOS naenkrat odpovedal pa ne.

Morda, ampak res samo morda lahko probaš z BIOS flash(na strani proizvajalca plošče poglej za novejši BIOS). Ponavadi so zraven navodila in flashaj. Ampak PROSIM tolko gledaj da neboš vmes restartal ali pa nebo zmanjkalo elektrike(UPS je rešitev), ker potem imaš BIOS bad-flash in nedelujoč računalnik, če imaš srečo je matična taka ki ima BIOS na zamenljivem čipu, če ne pa bo kar nova plata. Nočem te prestrašit samo opozarjam te če boš že to delal.

Ampak lažje in verjetno bolj varno je to da ta DVD preizkusiš na drugem kablu, drugem kanalu ali celo boljše na drugem računalniku.