Poglej enojno objavo
Staro 28.11.2011, 21:57
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.780
Privzeto Re: Odpiranje ftp portov na modemu DryTek Vigor 2110

Pozdravljeni,

na vmesniku modema v meniju izberete 'NAT' in nato 'Open Ports'. V stolpcu Index kliknete na številko, katera še nima vpisanih možnosti. Prikaže se vam nova razpredelnica, pri 'Enable Open Ports' vstavite kljukico, v polje 'Comment' vpišete npr. FTP, v polje 'Local Computer' vpišete IP naprave (ali kliknete Choose PC, kjer bi vam moralo dati na izbiro vse IP-je naprav, katere imajo IP dodeljen z DHCP-ja modema, in izberete IP naprave) na kateremu je postavljen FTP strežnik. Spodaj v polje pri št. 1 izberete TCP protokol in desno v Start Port in End Port vpišite število 21, če skozi ta vrata komunicira vaš FTP. Spremembe shranite z gumbom OK.
Spremembe, ki ste jih opravili v razdelku Port Redirection pa pobrišite.

Lep pozdrav,
Marko

Citat:
Objavil-a gsgps Prikaži sporočila
pozdravljeni!

tudi sam imam problem s tem modemom...

Odkar sem prišel na novo lokacijo ste mi zamenjali star modem z novim Vigor 2110FVn. Rad bi dostopal do ftp strežnika (kar mi je prej delovalo brez posebnih težav). Na modemu sem nastavil tako »open ports« kot »port redirection« na TCP, vendar ne deluje?!

Klical sem že v vaš klicni center, vendar mi tam ne znajo pomagati (prosim, da jih izobražujete). Prosil bi za podroben opis in potek nastavitev za vzpostavitev ftp strežnika preko ftp programov kot soFileZilla...itd.