Poglej enojno objavo
Staro 25.11.2007, 16:10
JakaZvan Uporabnik JakaZvan ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 3
Privzeto Nesposobnost odprave napak in neuporabnost tehnične pomoči SiOL

Pišem z razlogom obvestiti ostale uporabnike oz. vsaj tiste, ki berejo te strani o nesposobnosti delavcev SiOL-a.

Naj na hitro opišem zgodovino mojih težav z ADSL SiOL priključkom.

Sem dolgoletni naročnik, do nekaj mesecev nazaj je stvar delovala dokaj ok, razen da je bilo potrebno vsake toliko časa (1-10 krat na teden resetirati modem).

Pred nekaj meseci sem vseeno prosil za menjavo modema. Tehnik je prišel, zamenjal modem, ni ga preizkusil. Modem ni deloval. Po ponovni prijavi napake je ponovno prišel, zamenjal modem, vendar po tem ni več deloval telefon. Menda je naredil začasno prevezavo za internet na centrali. Čez nekaj časa je Telekom usposobil telefon, potem ni več deloval SiOL ADSL. Menda je bila potrebna ponovna prevezava, ki je bila tudi urejena in kasneje je ADSL deloval.

Kasneje se je začela na modemu prižigati rdeča lučka za alarm - modem ponovno zamenjan.

Čez nekaj časa so se spet pojavile težave, približno (po mojih zapiskih) 8x na dan je prihajalo do prekinitve prenosa podatkov, za nekaj sekund, ravno dovolj da so aplikacije zaznale prekinitev in so izgubile povezave s strežniki.

Po ponovni prijavi napake, je tehnik ugotovil da je zanič modem in ga je zamenjal. Dva dni je vse delovalo ok. Po dveh dneh je bilo stanje spet enako - izgube prenosa kot sem opisal v prejšnjem odstavku. Še dva dni kasneje (danes), so se težave povečale do stopnje neuporabnosti: WAN povezava pade po 10s do 1minute prenosa podatkov (lučka WAN na modemu kar ugasne). Napaka prijavljena.

Še kratek komentar načina odprave napake delavcev SiOL. Klic na tehnično pomoč je zgolj možnost prijave napake, ki jo tehnična služba (če ji lahko tako rečemo) posreduje terenskemu tehniku (če mu lahko tako rečemo). Tehnična pomoč, ki je na voljo po telefonu, torej v primeru okvare, ki ni povezana z naročnikovo opremo, nima nobene možnosti naročniku pomagati pri vsaj analizi okvare. Delno najbrž tudi zaradi zastarele opreme - Callisto 821+, do katerega nimajo dostopa.

Kar se tiče terenske tehnične službe. Po vsaki prijavi napake, tehnik pokliče v roku nekaj dni do enega tedna, seveda mu je potrebno ponovno razložiti težave, po tem zamenja modem in gre. Vsakič dobim enak modem - drug rabljeni Callisto 821+, stanje pa se ne izboljša. Po štirih menjavah modema, laično sklepam da ni težava v modemu.

Naj še dodam da je moja računalniško komunikacijska oprema izpravna, povezava je bila preizkušena na moji različni opremi, mrežnih karticah in usmerjevalnikih.

Jaka Žvan
Odgovorite s citatom