Poglej enojno objavo
Staro 24.02.2008, 14:53
tiny Uporabnik tiny ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 25
Privzeto Re: Nesposobnost odprave napak in neuporabnost tehnične pomoči SiOL

Citat:
Objavil-a Ronin.si Prikaži sporočila
Nevem zakaj, ampak vse bolj imam občutek, da se jim j*** za stare stranke. Sam sem naročnik Siol ADSL od dne ko je bil priklop v našem kraju možen. Stvar je delovala super, dokler ni prišel ADSL2+, katerega uporabniki imajo očitno prednost. Pri meni je zelo moteče nihanje v odzivnosti, tako je v nekem trenutku ping na www.siol.net (in še nekaj drugh strani) med 25 in 35, medtem ko pridejo termini ko ne pade pod 130, poleg tega pa se precej poslanih paketkov tudi izgubi. Lep primer tega je, da s kolegom živiva dobrih 50m narazen, pred časom je nadgradil ADSL v ADSL2+. Tako je v teh problematičnih terminih razlika med pingom na isto stran med mano in njim tudi za 100 in več.
Stvar sem že prijavil, njihov tehnik je prveril linijo, a ni našel ničesar (žal me ni bilo v času njegovega testiranja doma, da bi videl če je bil sploh problem v tistem trenutku).
Od bivšega uslužbenca telekoma sem izvedel, da so vsaj v njihovem okrožju imele centrale po dva razdelilca (kako se jim točno reče ne vem na pamet). En je bil iz časov ADSL in en ADSL2+. Problem naj bi bil, da imajo direktivo, da se vsi osnovni priključki (1mega linija, brez TV) priklapljajo na star razdelilec, ki pa pri polni zasedenosti ni niti približno sposoben vzdrževati kvalitetne storitve.

Jaz mam obcutek, da je problem veliko vecji. Sam sem tudi stara stranka. Vec ko 7 let ce se ne motim. Nedavno sem presaltal na optiko 20/20Mbit, ker se mi ni dalo vec klicat na 0801000 in ukvarjat z tehniki, ki menjavajo modeme.

In ves kaj. Problem je se vedno aktualen. Vcasih se mi podrejo IRC povezave zaradi predolgega pinga. Download pade na par kilobitov. WHAT THE ****?
Odgovorite s citatom