Poglej enojno objavo
Staro 19.06.2010, 11:19
Citymamba Uporabnik Citymamba ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Citymamba
Član od: May 2002
Sporočila: 13.786
Privzeto Nisem predsednik vlade. Imam 288 EUR socialne pomoči. Živim pa kot pes.

To sicer nisem jaz. Pa vendar moram opozoriti na one, ki s skoraj 10x manjšimi prihodki od premjejevega prežive. Morajo preživeti. Ker je življenje edino bogatstvo, ki ga premorejo. Ker pa ne gre, da bi preživeli lažje kot predsednik vlade s svojimi tremi tisočaki, je ministrstvo za finance v sodelovanju z ministrstvom za družino in socialo poskrbelo, da jim življenje naredi zanimiveje. Podarja jim adrenalinski dodatek v obliki zamujenih izplačil. Kot sem izvedel iz Svetlikovih logov so tokrat zopet zamudili z izplačili socialnih transferjev, ki so z letnim načrtom izplačil določeni v naprej. Že v maju so jih namesto 18. v mesecu, izplačali 21. Enako se je pripetilo v juniju. Torej namesto v petek 18. bo, če bo, denar v ponedeljek 21. junija. Seveda ne smemo pozabiti povedati, da so si vladni in drugi državni uslužbenci plačo dali izplačati v petek 4. junija. Čeprav je plačilni dan padel na soboto 5. Kar bi po logiki izplačila na delovni bančni dan morali denar prejeti šele v ponedeljek 7. junija. Predlagam da poleg upravičencev do socialnih transferjev osrečite še upokojence. Recimo z enotedensko zamudo izplačil pokojnin. Ali še bolje, da jih izplačate v dveh delih. Zakaj pa ne? Se je že kdo uprl? Ljudi je treba privijati dokler so pripravljeni na bolečino. Ne potem, ko prično renčati. Le zakaj se mi dozdeva, da je ta oblast čedalje bolj podobna nacistom?