Poglej enojno objavo
Staro 03.05.2007, 21:11
elvis Uporabnik elvis ni prijavljen
Mojster
Član od: Sep 2001
Sporočila: 2.101
Privzeto Plače v Sloveniji: kdaj bomo v EU?

Zakaj so plače v Sloveniji tako nizke?

Poznam veliko ljudi, ki delajo na različnih področjih in njihovi osebni dohodki se gibljejo med 350 in 400 euri na mesec. Ponavadi se zadolžijo s krediti, da pridejo do 40m2 stanovanja in ko k temu prištejete še položnice, hrano, oblačila itd., je kriza.

Danes sem malo gledal tudi Trenja in se določeni delodajalci pritožujejo, da ne morejo dobiti dovolj kvalificiranih delavcev in so prisiljeni uvažati tujo delovno silo. gantar je celo trdil, da bomo čez dve leti govorili o priseljevanju, saj prebivalstvo Slovenije v biološko-reprodukcijskem smislu, ne dohaja ekonomskih zahtev.

Po drugi strani, nekateri niti nočejo delati. Zakaj bi nekdo, ki ima socialno podporo 250€ na mesec (in ne dela nič), iskal zaposlitev, kjer bo delal vsak dan (vsaj) 8 ur in dobil 350€ na mesec?

Po moje je velik problem tudi naše šolstvo. Kot po tekočem traku proizvajamo na tisoče ekonomistov, raznih univ.dipl. družbenih ved, ki potem ne morejo dobiti službe ali pa opravljajo poklice, ki nimajo nikakršne povezave z njihovo dejansko izobrazbo. Po drugi strani primanjkuje "tehnikov" in diplomantov s področja naravoslovnih ved.

Že kar nekaj mojih prijateljev je "emigriralo" na Irsko, kjer dobijo skoraj trikrat več kot v Sloveniji. Za isto službo.

What the heck...