Poglej enojno objavo
Staro 12.01.2010, 20:34
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060
Privzeto Re: Najboljši sistem za IGRE/XP,VISTA

asterix65, lahka bi si gor pršu.

Ta najmlajši (uni pod 20) majo velikrat ideje, da je treba ne vem kake grafične itd. itd., da bo lahka dobro špilal. Pa sem kot dolgoletni igralec online streljačin in ker sem iz računalniškega foha, malce alergičen na takšna natolcevanja. Ker sem popolnoma sfalil starost in malce narobe razumel post, sem pisal ajnbishjen pokroviteljsko.

Bom sedaj drugače pristopil.

SP3:
pomeni service pack 3. Pomeni, da imaš inštalirane windowse s popravki do SP3. To samo pomeni, da ima tvoj sistem manj bugov kot SP2 ali SP1 ali celo brez kateregakoli SP. Nima pa vpliva na zmogljivosti.

32bit procesor vs. 64bitni procesor:
Ta podatek nam pove, s koliko biti zna procesor naslavljati glavni pomnilnik (ram). Iz tega izhaja omejitev za 32bitne sisteme, ki lahko naslavljajo le 4GB RAMa (2^32b=4GB), medtem ko 64bitni procesorji znajo naslavljat 2^64b = 4GB * 4GB (dejansko nimaš več omejitve pri ramu, ker toliko rama ne moreš dat v osebni računalnik). Hkrati to pomeni, da lahko 64bitni procesor v enem ciklu prenese 2x več podatkov kot 32 bitni procesor.

Dalje. 32bitni windowsi na 64bitnem procesorju ne znajo izkoristit njegovih prednosti in imaš še vedno 32bitne zmogljivosti. Obratno velja enako.

Dalje za primer 64bitnih windowsov na 64bitnem procesorju. Vsa programska oprema, ki jo poganjaš v takem sistemu, mora biti spisana za 64bitno okolje. Če ni, potem ne bo znala izkoristit prednosti 64bitnega okolja. V praksi se lahko zgodi, da bo morda delovala celo počasneje kot v 32bitnem okolju. Doslej je veljajo, da so 64bitna okolja imela pri gonilnikih slabo podporo (32bitni gonilniki ne delujejo v 64bitnih windowsih). Vsaj za XPje je to veljajo, medtem ko od Viste dalje menda pišejo tako gonilnike za 32bitno kot 64bitno okolje. Ker sem sam zaenkrat še na XPjih (Vista je big ), ne vem točno, kako je z windows 7, ampak sklepam, da je tam podpora boljša. Vsaj kar se gonilnikov tiče. Še vedno ostaja problem ostale programske opreme. V tvojem primeru igrc.

Torej, če bi si naložil 64bitne windowse, moraš najprej imeti 64bitni procesor, nato pa more biti igra tudi spisana za 64bitno okolje. COD1 in COD2 to nista, zato bi v 64bitnem okolju v najboljšem primeru delovali enako kot v 32bitnem okolju. S tem, da bi pri 64bitnih windowsih morda imel težavo s kakšno strojno opremo(gonilniki) ali kakšnim drugim softwarom. Zato ti tega ne priporočam, niti niso 32bitni xp sp3 vzrok za štekanje.

Sedaj pa okoli štekanja. Razlogov za to je lahko malo morje, z informacijami si pa skop. Praviš, da vedno bolj šteka, torej se stopnjuje. Vzrok za to je lahko preprosta zaprašenost hladilnika procesorja ali grafične. Če ti pri ostalem delu ne šteka med intenzivnejšo uporabo, potem je morda le hladilnik od grafične, ki je med igranjem igre zelo obremenjena (se segreva). Odpri kišto in spihaj.

Sicer pa probaj še malce podrobnejše opisat, kdaj ti začne štekat, na kakšnen način šteka itd.. Vsekakor pa si vklopi v igri lagometer, ker lahka iz njega razbereš ali gre za mrežne težave ali težave z hadrwarom (prezaposlenost)
Na tem linku je razloženo, kako ga vklopiš: http://en.wikipedia.org/wiki/Lagometer
Na tem linku je razložen pomen: http://www.eft-clan.net/printview.php?t=2101&start=0

Nazadnje uredil nejc : 12.01.2010 ob 20:36.