Poglej enojno objavo
Staro 16.10.2006, 10:21
paradox Uporabnik paradox ni prijavljen
*One & Only*
Prikazne slike uporabnika/ce paradox
Član od: Jul 2003
Sporočila: 11.135
Privzeto Atomske bombice za samoohranitev?

Tole testiranje nukes v S.K. mi je dalo znova misliti kam nas vodi cloveska 'bistroumnost'...in vprasanje, ki se mi poraja: Bo svet v prihodnosti res varnejsi, ce bodo imeli vsi, ki si lahko privoscijo ta 'fire-cracker' v svojih arsenalih (pod pretvezo, da je nujen za njihovo 'samoobrambo'...pred kojim vragom? 'Sosednim, seveda ) ?
...in, kako se nekdo pocuti varen, ce ga je hkrati tako strah, da bi se takoj 'pokakal v hlace', ce bi tisto kar zagovarja, da ga sciti, dejansko grozilo, da mu pade pred 'njusko' ...tezka logika, ki jo verjetno lahko dobro dojame le tisti, ki ima 'polne hlace' bodisi v resnici ali imaginarno ...gush, clovek si ne bi mislil, da je toliko 'posrancev' tudi nujna posledica tehnoloskega napredka

...in, ker dopuscam, da nimam vseh podatkov na razpolago in so moje miselne ekskurzije morda nerealne, me zanima, ce morda kdo od vas cenjenih bralcev verjame, da je mir na svetu danes mogoce vzpostaviti in vzdrzevati le se z igro zastrasevanja? Zanima me tudi kam mislite, da to vodi oz. kako si predstavljate posledice taksne 'genialne' politike ki oblikuje/ustvarja vaso svetlo prihodnost?