Poglej enojno objavo
Staro 19.01.2007, 08:47
Duh Uporabnik Duh ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Duh
Član od: Sep 2003
Sporočila: 1.372
Privzeto Re: Otvoreno - 15.1.2007 / HRT 1

Citat:
Objavil-a potapljac
Hojla !

Bistve del oddaje se mi je zdela ponudba EU-ja da Jugo naslednji dan sprejmejo v EU brez nobenih pogojev, itd.

Zanimivo zgodovinsko dejstvo.
Res je zanimivo...ampak a si prpričan da si prav slišal? Sem iskal na HTVjevi strani, če imajo kak arhiv oddaj, pa nisem nič našel?

Kar nekaj knjig (spominov) akterjev iz tega obdobja sem prečital in nisem nikjer zasledil točno tega podatka...

Je pa res, da je bilo nekaj podobnega v tem stilu ampak ne s strani evropske trojke, ki je hodila sem na pogajanja...

B. Jović, srbski član predsedstva SFRJ, ki je podpiral in vodil (skupaj z miloševičem) politiko "vsi srbi v eni državi" in maskiral svoje ideje pod pojme Jugoslovanska enovitost, socializem, bratsvo in enotnost, JLA, ... je po tem ko so se spopadi že začeli tudi na hrvaškem in je bilo vsem že jasno, da povratka nazaj več ni...spomnil ene ideje, ki jo je predstavil evropski trojki...takrat naj bi jim ponudil predlog, da se zaustavijo vsa nadaljnja dejanja..hrvaška in slovenija se razorožita, odpokličeta svoje republiške vojske domov, vrneta orožje JLA, prekineta svoje sukcesivne težnje, razveljavita vse sklepe, ki sta jih zato sprejeli, EU pa naj bi nas za nagrado vse skupaj sprejela mimo vrste kot prvo državo pogahalk v čakalni vrsti za vztop v unijo...tak je bil nek njegov predlog...ampak kolkor vem, ga EU ni jemala resno....