Poglej enojno objavo
Staro 22.11.2005, 16:11
Akhraag
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

Zdravo,
Nekaj malega vem o teh zadevah, pa ti bom probal vsaj mal pomagat...
Moram se kar strinjat s tem kar je napisal d_streets. Poleg tega bi jaz borilne veščine ločil v grobem, res grobem smislu na dve varianti - na udarjalne ( udarjaš z rokami, nogami ), in na neudarjalne ( grabiš, mečeš, spotikaš... ).
Najprej moraš sam pri sebi razčistit kaj pravzaprav hočeš od borilne veščine in kaj je zate sploh samoobramba. Vzhodnjaške borilne veščine so bolj poduhovljene, vključujejo ene sorte meditacijo če hočeš, zahodnjaške pa so brez tega.

Od naštetih borilnih veščin bi ti predlagal jujitsu, je zelo uporabna zadeva. V najdi.si napiši jujitsu, pa boš našel par klubov.

Jeet kune do je Bruce Lee-jeva borilna veščina, sestavljena iz vseh mogočih borilnih veščin, vzhodnjaških in zahodnjaških, samo ne vem če je v SLO kak pravi mojster - imaš jih v Italiji, Nemčiji...

Nanbutsu - tu si se zmotil, verjetno pa misliš nanbudo. To je če se ne motim neka nova oblika karateja...

Aikido je po določenem obdobju treninga zelo zelo uporabna zadeva. Nasprotnikovo moč, silo, zagon da rečem uporabiš sebi v prid. Močni desci kar letijo po zraku...

Predlagam da si ogledaš še eno zanimivo stvar - francoski boks oz. savate. To je evropska borilna veščina ki je podobna kick-boksu, samo da je še bolj izpopolnjena. Ročna tehnika je klasični angleški boks, noge pa... kaj naj rečem... u la la... Celo Bruce Lee je uporabil nekaj udarcev pri svojem jeet kune do-ju...

Drugače pa ti predlagam da si greš ogledat par različnih treningov, par različnih borilnih veščin, pa si izbereš tisto ki ti bo najbolj všeč.

Sam sem nekaj časa treniral karate, probal sem še "tek na dom", pa s parimi kolegi smo se sami med sabo malo premetavali, ampak to ni bilo to... Sploh karate me je mal razočaral iz praktičnega vidika. Saj sama ideja in filozofija mi je všeč, ampak praksa... ne vem no...

Če te pa še kaj zanima, pa vprašaj....