Poglej enojno objavo
Staro 22.01.2006, 10:19
fancy Uporabnik fancy ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fancy
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.950
Privzeto Re: Poroka vs. življenje na koruzi

Citat:
Objavil-a Mesečnica
Sem v dilemi

S fantom sva pred nekaj meseci prišla do faze v vezi, ko sva začela živeti skupaj. Poleg tega delava na "projektu otrok"
Že od kar sva skupaj (eno leto in dva meseca), se strinjava glede poroke: obema se s stališča partnerskega odnosa zdi nepotrebna - skupaj sva lahko tudi brez tega uradnega potrdila (pa še oba sva ateista, zato nimava nekih moralnih zadržkov proti življenju na koruzi)

Vendar pa se meni kot bolj pragmatični v tej vezi zadnje čase postavlja vprašanje, ali je poroka res tako zelo "nepotrebna" - gledam s praktičnega vidika . Mi lahko pomagate odgovoriti na nekaj vprašanj glede prednosti in pomanjkljivosti poroke vs. življenju na koruzi

Torej:
1. Kaj s poroko pridobiva v vsakdanjem življenju dokler sva brez otrok?......NIČ
2. Kaj s poroko pridobiva, ko na svet spraviva nove državljane RS?.......NIČ
3. Na kaj morava biti pozorna, če ostaneva na statusu quo, torej pri življenju na koruzi (npr. kaj je v primeru, da se enemu od naju - bog ne daj! - nekaj zgodi: prometna nesreča, bolezen ipd.)? ...Kot je Ponga napisala sta zakonska in izven zakonska skupnost izenačeni
4. Kaj s poroko izgubiva (poročeni, na pomoč: kaj se je v vaši vezi po poroki morda poslabšalo isapp: )?
.......meni se nič ni spremenilo.....................naslednji dan je bilo treba v službo

Razmišljava tudi o tem, kako bova poroko izpeljala, če se zanjo že odločiva :wink: :
1. Ohcet odpade, se nama zdi izguba denarja in časa - raje vzameva vsak eno pričo, skočiva pred matičarja, potem pa gremo skupaj na kosilo...........pametna odločitev
2. Za ožje družinske člane (starši, oba brata) "prirediva" eno slavnostno večerjo in je stvar podelana ............zakaj
3. Tega, da sva poročena, ne obešava na veliki zvon - poveva samo najboljšim prijateljem, ki bodo razumeli, da ne marava nobenega cirkusa................Pač poveš............odločitev je tvoja...................kaj si drugi mislijo je njihova stvar
4. Jaz k svojemu dodam še njegov priimek.............če ti je tako všeč, zakaj ne

Aja, pa še to vprašanje: kakšni so stroški take preproste poroke: samo matičar + menjava osebnih dokumentov?.................ne bi vedel, po moje nekaj 10 000 SIT

Hvala vsem, ki si boste vzeli čas, da mi kaj odgovorite (lahko samo na tista vprašanja, ki vam bolj "ležijo" )!

P.S. Pa da ne bo pomote, nisva dva najstnika, stara sva 30 in 29 let :D
Naredita tako, kot vama najbolj odgovarja......................pa velik sreče v skupnem življenju