Poglej enojno objavo
Staro 09.11.2005, 11:59
Goody Uporabnik Goody ni prijavljen
Goody
Prikazne slike uporabnika/ce Goody
Član od: May 2001
Naslov: Nekje k je lepu ...
Sporočila: 712
Privzeto

by pinky: receptki iz listkov

Našla sem ene par starih listkov z recepti ... in da se ne zgubijo sem jih prepisala v računalnik.
Ker pa mogoč še komu kaj prav pride, jih še tule objavim. Vse razen šabese (ki je ne maram) sem tudi sama preizkusila.

Čokoladni liker

0,5 l mleka zavri in nato 3 minute kuhaj in stalno mešaj. Ohladi. Penasto vmešaj 4 rumenjake, 30 dag sladkorja in 15 dag čokolade, nato to počasi primešaj mleku. Na koncu dodaj še četrt litra žganja.

Skutna torta

10 dag surovega masla
10 dag sladkorja
1 zavitek vanilinega sladkorja
6 jajc
14 dag pretlačene skute
10 dag mletih mendeljov
1 žlica moke
1 pecilni prašek
Penasto umešaj maslo, sladkor, vanilin sladkor in rumenjake. Primešaj skuto, mandeljne in nato še sneg in moko s pecilnim praškom. Peci v modelu za torto v srednje topli pečici. Pečeno potresi s sladkorjem.

Šabesa

70 bezgovih cvetov
9 l vode
9 kg sladkorja
15 dag vinske kisline
6 limon
Vse skupaj naj vre 15 minut

Jabolka in kruh

Star bel kruh nareži na tanko in prekrij dno kozice (premer cca 20 cm). Potresi z naribanimi jabolki. Nadaljuj tako do vrha, končaj z jabolki.
Stepi 2 jajci, 2 dl mlačnega mleka in malo sladkorja. S tem prelij jabolka in kruh. Peci 30-45 minut v pečici na 180-200 stopinj.

Krhki flancati

400 g moke
2 dl kisle smetane
2 jajci
40 g sladkorja
šćep soli
pol žličke limoninega soka
1 žlica ruma
2 žlici vina
olje, sladkor

Iz vsega vmesi testo (najprej z vilicami, nato z roko). Pusti da nekaj časa počiva, nato razvaljaj za nožev rob debelo, razreži in ocvri.

Orehove kroglice

120 g čokolade v prahu
120 g sladkorja v prahu
120 g mletih orehov
1 beljak
2 žlici ruma
kristalni sladkor
Zmešaj čokolado, sladkor in orehe. Dodaj beljak in rum ter dobro pregneti s kuhalnico. Oblikuj za oreh debele kroglice in jih povaljaj v kristalnem sladkorju ter pusuši na zraku.

Skutni žličniki

250 g sočne skute
80 g sladkorja
1 zavitek vanilina
100 g ostre bele moke
2 jajci
olje za cvrtje
Vse sestavine dobro zmešaj v gladko testo. Olje segrej na 190 stopinj. Z mastno žlico zajemaj testo, položi v olje in z obeh strani zlato rumeno ocvri. Potresi s sladkorjem v prahu.

Skutna klobasa z zdrobom

500 g skute
5-6 žlic pšeničnega zdroba
2 jajci
1 žlička soli
100 g margarine.
Vse skupaj zmešaj, z mokrimi rokami oblikuj klobaso, jo zavij v moker prtič, povij z nitko in počasi kuhaj 20-25 minut v slanem kropu.
Kuhano razreži in zabeli z drobtinami.

Čokoladno pecivo

Speci čokoladni bisvit. Razreži na dve plasti. Bistvit malo namoči (mleko, rum+voda, rum+mleko, ...). Med plasti namaži čisto navadno kislo smetano. Razreži na koščke.
(jedla sem in je blo tako dobro da sem vprašala za recept ... in kmal dol padla ko sem zvedela da je samo kisla smetana)

Goody - Kraljica forumov
Jaz sem v resnici tle mišičasta redarka in zaščitnica moderatorjev ... PAZI!

Pridržujemo si pravico, da po svoji presoji in brez pojasnila odstranimo ali spremenimo katerikoli podatek, ki ga pošljete forumom, če se nam zdi ta neprimeren. (http://forumi.siol.net/policy.asp)