Poglej enojno objavo
Staro 12.08.2008, 19:53
stLARA Uporabnik stLARA ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce stLARA
Član od: Apr 2004
Naslov: between angels and insects
Sporočila: 10.196
Privzeto Prenosnik do 850€ (prošnja za nasvet pri izbiri)

Sestra kupuje prenosnik za do 850€ in prosi za nasvet. Je že nekaj spraševala na nekem drugem forumu, tako da bom kar skopirala njen post na ta forum, saj bi rada slišala čim več različnih mnenj.

Prenosnik kupujem za študij in nameravam zanj odšteti največ 850€. Nisem preveč zahteven uporabnik in ne nameravam igrati kakšnih hudih igric, ker imam za to namizni računalnik. Pomembno mi je to, da bo vredu delal. Kot sem prebrala nazaj na forumu, najbolj priporočate Dell-ove prenosnike, pa tudi Toshiba se dostikrat pojavi med priporočljivimi. Zanima pa me, zakaj odsvetujete Acer-je. Meni se zdi cena glede na ponujeno kar ugodna. Če so res tako slabi, povejte zakaj, če imate kakšne izkušnje z njimi. Zanimajo me konkretne (slabe) izkušnje, ne pa predsodki. Kolikor sprašujem naokoli, nekateri pravijo, da so dobri, drugi pa, da ne, nihče pa ne poda tehtnega razloga, zakaj.

Približna specifikacija:
-ločljivost 15" ali 17" (je bolj priporočljiv manjši zaradi prenašanja, ali večji?)
-procesor nad 1,9
-grafična 256
-nad 2G RAM

Ogledanega imam Acer Aspire 7520G in Toshibo A300D-126v BigBangu:
http://www.bigbang.si/katalogi/katalogBB9jul08mail.pdf

Že vnaprej vem, da mi boste priporočili Toshibo, sem pa na splošno bolj nagnjena k Acer-jem. Zanima me, kaj menite o tem Acer-ju, če se splača, pa tudi, kateri prenosnik bi mi še priporočili glede na podatke, ki sem jih že navedla.