Poglej enojno objavo
Staro 31.07.2009, 10:49
ARP Uporabnik ARP ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2008
Sporočila: 188
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige

Citat:
Če je neko bitje vsemogočno, za to bitje ni razlike med enim dnem in miljoni let. Saj je recimo samo vesolje staro samo 13 milijard let... In kaj je to proti neskončnosti? Nič, ljudje si pač ne znamo predstavljati določenih stvari, med katerim je tudi neskončnost.
Znaš definirat vsemogočnost? Govoriš o tem, da si človek nekaj ne more prestavljat, trdiš pa da to nepredstavljivo obstaja.

Citat:
Recimo, koliko časa bi potrebovali, da bi nakjučno nastal nek predmet, recimo plastični kozarec? Če bi človek našel plastični kozarec na nekem planetu, bi domneval da izhaja od neke napredne civilizacije, nikoli ne bi domneval da je nastal sam od sebe. Danes pa se prepričujemo, da smo nastali mi in vse živo zgolj naključno...
Malo preberi kaj je to evolucija in kako deluje. Evolucija deluje postopno, po korakih in nobena žival ali rastlina se ni kar pojavila. Glede tistega tvojega kozarca: veliko bolj verjetno je, da bi izhajal od neke napredne civilizacije kot da bi to ustvarilo neko nedefinirano, nepredstavljivo, neskončno bitje.

Citat:
Da bi človek nastal naključno, bi potrebovali precej več kot 4 milijarde let, kolikor obstaja Zemlja.
...in vendar si tukaj. Še enkrat: manjka ti osnovnošolska izobrazba glede evolucije.

Citat:
Vsekakor je bolj logična in preprosta pojasnitev za nastanek vesolja in vsega v vesolju obstoj Boga kot materije.
Zame in za veliko ljudi, ki se ukvarjajo z fiziko, biologijo ali kakšno drugo znanostjo ni ne bolj preprosta ne bolj logična pojasnitev. Je samo mašilo. Če nekaj ne veš je to bog. Preprosto a ne? V bistvu se tukaj postavlja nek drug problem, ki ga verjetno ne boš ali nočeš razumeti. Če je za vso to kompleksnost obstoja narave in živih bitij odgovorno neko bitje mora biti po definicije veliko bolj kompleksno od vseh stvari, ki jih je ustvarilo. Kako bi potem pojasnil njegov obstoj. Tukaj bi ti rad potegnil črto? No jaz črto ne potegnem. Tvoj bog je neizvirna, predvsem nepotrebna rešitev, ki problem sploh ne reši, pač pa samo postavlja še več vprašanj.

Citat:
razložiti še nastanek fizikalnih zakonov (zakaj so takšni in ne drugačni),
Enkrat sem že napisal, da vsa vprašanja niso smiselna. Mi lahko poveš zakaj obstaja trikotnik? Poleg tega, če takih fizikalnih zakonov ne bi imeli, tebe sploh tukaj ne bi bilo, da bi se lahko o tem spraševal ... ah saj res prepričan si, da jih je bog samo zate postavil .

Citat:
Po drugi strani pa, če samo preprosto pogledamo po svetu, vse zlo in hudobija na svetu (ki obstaja že od vsega začetka sveta), ali ni nemogoče da je človek sam po sebi tako hudoben in egoističen, ali niso tudi nenehne krivice, zlo in vojne zadosten dokaz, da se je po nekaterih človeških srcih naselih sam hudič. In če obstaja hudič, mora obstajati tudi Bog.
Definicija kaj je dobro kaj je zlo je ustvaril človek, prav tako kot je ustvaril boga in ne obratno.