Poglej enojno objavo
Staro 05.08.2009, 09:02
peterp Uporabnik peterp ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2009
Sporočila: 79
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Še dve stvari, ki sta za moje pojme tragično napačni v RKC. Ne vem kdaj, zagotovo bo že več kot 7 let nazaj, sem v naši cerkvi prvič opazil, da v drugi polovici maše (po pridigi) stojijo duhovnik in ministranti pred oltarjem, s hrbtom obrnjeni proti oltarju in z obrazom proti vernikom. Ne vem, ali je to, kako naj bodo duhovniki med mašo obrnjeni predpisano ali ne... prvič ko sem to opazil sem bil presenečen, ampak potem se človek navadi in se mu ne zdi več tako "čudno". Vseeno pa je to čudno (ne glede na to ali je to predpisano ali ne), saj je tudi človek, ki se pogovarja z drugim človekom vedno z obrazom obrnjen proti drugemu človeku, kaj šele če bi molil k Bogu, pa bi bil s hrbtom obrnjen proti Bogu. Oziroma kot je zapisano:

Ezekiel 8, 16-18

16 Tedaj me je peljal v notranji dvor GOSPODOVE hiše. In glej, pri vhodu v GOSPODOV tempelj, med preddverjem in oltarjem, je bilo kakih petindvajset mož. S hrbtom so bili obrnjeni proti GOSPODOVEMU templju in z obrazom proti vzhodu; kleče proti vzhodu so molili sonce. 17 Rekel mi je: Si videl, sin človekov? Mar je Judovi hiši premalo, da počenjajo gnusobe, ki jih tu počenjajo? Ali morajo deželo polniti z nasiljem in me vedno znova izzivati k jezi? Glej, vejico si dajejo pod nos. 18 Zato bom tudi jaz ravnal srdito z njimi. Moje oko se ne bo usmililo, ne bom prizanesel. Četudi mi z močnim glasom vpijejo na ušesa, jih ne bom poslušal.

Oz. glede sobote in čaščenja malikov:

Ezekiel 20, 11-32

11 Dal sem jim svoje zakone in jim dal spoznati svoje odloke, ki naj jih človek izpolnjuje, da bo živel po njih. 12 Tudi svoje sobote sem jim dal, da bi bile znamenje med menoj in njimi in bi spoznali, da jih jaz, GOSPOD, posvečujem. 13 Toda Izraelova hiša se mi je v puščavi upirala. Niso se ravnali po mojih zakonih in prezirali so moje odloke, ki jih mora človek izpolnjevati, da bo živel po njih. Tudi moje sobote so hudo skrunili. 23 Vendar sem jim v puščavi prisegel, da jih razkropim med narode in jih razpršim po deželah. 24 Saj niso izpolnjevali mojih odlokov, prezirali so moje zakone, skrunili moje sobote, in njihove oči so se obračale za maliki njihovih očetov.

32 Zagotovo se ne bo zgodilo, kar vam roji po glavi, ko govorite: »Bodimo kakor narodi, kakor rodovi po deželah, in častimo les in kamen!«

Kdo natančno bere sveto pismo, mu je jasno da je RKC SP ne upošteva dosledno... ponekod da in drugod ne. Nekje v smislu, kar nam je blizu to sprejmemo, kar nam pa ni všeč pa ne sprejmemo, ampak si malce priredimo. Množica protestantskih različic je dejansko bližje SP, vendar se tudi oni prilagajajo okolici. Tako kot so včasih Judi spreminjali in prilagajali svoj nauk glede na tiste, ki so jih obdajali...Niso se držali svoje vere, in niso je ohranili nespremenjene. Podobno delamo ljudje danes. Res je, vsak ima pravico do svojega mnenja... in tako kot Stane zagovarja pravico do lastne interpretacije SP imamo drugi pravico do tega, da jemljemo SP dobesedno. Torej brez interpretacije. Kdo pa ima prav, se bo že izkazalo... Tukaj ne gre za to, ali imam prav jaz ali kdo drug, gre izključno za to da je za moje pojme RKC ponekod v nasprotju s SP (če SP beremo dosledno in brez interprertacije). Če stvari interpretiramo, dejansko lahko pridemo do kakršnegakoli zaključka, tudi nepravilnega. Pri meni gre bolj za iskanje resnice, in čiste resnice pri RKC ne more biti, po mojem mnenju. Resnic ne more biti več, je lahko zgolj ena. In če katera veroizpoved krši katerokoli božjo zapoved, ta veroizpoved ne more biti prava. Ali kot pravi Jakob 2, 10-13:

10 Kdor se namreč drži vse postave, krši pa eno zapoved, je kriv za kršitev vseh. 11 Kajti tisti, ki je rekel: Ne prešuštvuj! je rekel tudi: Ne ubijaj! Če torej ne prešuštvuješ, ubijaš pa, si postal kršilec postave. 12 Tako govorite in delajte: kot tisti, ki bodo sojeni po postavi svobode. 13 Neusmiljena je namreč sodba za tistega, ki ne izkazuje usmiljenja. Usmiljenje pa slavi zmago nad sodbo.

Rekel bi, da bodimo takšni kot naj bi bili po SP, in upajmo na usmiljenost sodnika... Več kot toliko ne moremo. Je pa res, da današnji svet temu nauku ni naklonjen (čeprav se štejemo za kristjane tako Evropejci kot Američani (ZDA). Že samo okolje ni naklonjeno takšnemu obnašanju, kjer se v praksi bije boj za obstanek (npr. firma v krizi, bolje da izgubi službo moj kolega kot jaz; ali pa npr. delo po beznicah ali kazinojih, kjer lahko nepremišljeni ljudje izgubljajo vse svoje premoženje... od nesreče enih ima nekdo drugi koristi. Od nesreče Afričanov imajo tudi koristi preprodajalci orožja in multinacionalke s preprodajo rudnih bogastev). Pač, svet je krut in dvoličen - in ko govorimo eno (mir in enakost ljudi) delamo drugo (preprodajamo orožje, življenje tisočev, stotisočih in celo milijonov ljudi (v Afriki in drugod), ki umrajo zaradi vojne in lakote nas pa ne prizadane). Če kdo, bi morala RKC za te ljudi narediti dosti več kot sedaj. Samo govorjenje, kako nam je hudo za te ljudi je premalo, zaradi našega govorjenja bodo še zmeraj od lakote umirali. Po drugi strani pa se kujejo dobički na račun smrti teh ljudi. Sudan oz. Darfur je samo eno od stotin podobnih zgodb. Vedno isto, nekateri kujejo dobičke na račun trpljenja in smrti drugihj ljudi. Žalostno, ampak poti človeštva gredo od slabega k slabšemu... na tem svetu se dogajajo čedalje hujše stvari. Pa to ni samo zaradi dobre informiranosti (kot trdijo nekateri), ampak dejansko ni več tako kot včasih. Če smo še mi pred 30 leti ubogali starše, je to danes že drugače. Preteklo je samo 30 let, pa imajo otroci že več pravic kot starši. Res pa je, da imajo današnji otroci tudi vse kar si zaželijo, medtem ko smo pred 30 leti hodili po banane, kinder jajčke ali kavo v Avstrijo ali Italijo. Se mi zdi, da tudi preveliko izobilje današnjega sveta kvari človeka.

Nazadnje uredil peterp : 05.08.2009 ob 09:14.