Poglej enojno objavo
Staro 20.12.2006, 18:55
matjaz_besen Uporabnik matjaz_besen ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 5
Privzeto amino po nadgradnji na v2.14.0

pozdravljeni,

težavo s katero se soočam je težko opisati, pa bom vendarle poskusil, glede na to da mi nihče ne zna pomagati, niti 0801000 in niti teletrgovina...
vse skupaj se je začelo malo po nadgradnji na siol tv v4.14.0.
nadgradnja je bila uspešna, saj je sprva tv deloval. Uspelo mi je celo odigrati igrico sokoban.
Potem pa se je začelo ... daljinec od aminota vsake toliko ni deloval, kot da so baterije istrošene. Vedel sem da niso, saj so prejšnje delovale vse dokler je še bilo videti utripajočo rdečo lučko na daljincu. Kljub temu sem poskusil z zamenjavo vendar je bil rezultat enak. Včasih komanda "prime", včasih pa sploh ne. Zadeva je zelo mučna, saj je praktično nemogoče pogledati, kaj se dogaja na drugih programih. Ko ti uspe izbrati željenega je bolje pustiti zadevo pri miru.
Reset aminota ali aminota in modema ne pomaga. Zelo pogosto je po resetu obeh ali le aminota za daljši čas potrebno počakati približno 4 minute, da se izpiše "dobrodošli na siol ...". Do takrat pa rdeča lučka na aminotu zelo hitro utripa. Večkrat se tudi zgodi, da se lučka po resetu aminota kakšno minuto sploh ne prižge.

Po navodilih 0801000 sem odšel v teletrgovino. Ugotovitve so naslednje:
- Zamenjava aminota ne reši problema,
- Moj amino v teletrgovini deluje brezhibno,
- Moj modem (sagem črn) in amino v teletrgovini deluje odlično, res pa, da je bila sinhronizacija od napisa "sobrodošli v siol ..." do slike na tv-ju dolga cca 3 minute. Poskus pred tem pa je slika bila zelo motena, kocke.
- Moj modem in moj amino po preizkusu v teletrgovini pri meni doma ponovno deluje kot opisano zgoraj (kot da so baterije v daljincu iztrošene oziroma amino preveč zaposlen sam s sabo, da bi ubogal na ukaze).

Omenili so mi vsemogočnega storža, ki baje še edini lahko pomaga. Če je to res, vas prosim za pomoč, kajti ne najdem druge rešitve.
Odgovorite s citatom