Poglej enojno objavo
Staro 04.10.2008, 14:56
Smaug Uporabnik Smaug ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smaug
Član od: Dec 2001
Sporočila: 27.719
Privzeto Re: Cestna problematika....

Citat:
Objavil-a Lencka Prikaži sporočila
Smaug, saj se čisto strinjam s teboj, seveda, dokler ta vožnja ne ogroža ostalih, ampak po drugi strani mi pa ni jasno, zakaj ne bi smeli prehitevati tudi tisti, ki prehitevajo s 130 km/h? ***iga, kakorkoli pogledaš, ne glede na tvoj avto ali tvoje osebno mnenje ali tvoj občutek varnosti, ne le, da imajo oziroma imamo pravico prehitevati s toliko, je to pravzaprav, hec na kvadrat, naša dolžnost, baje Itak naj bi bil prehitevalni pas tisti, po katerem le prehitevaš, in ko prehitiš, se torej umakneš... v vsakem primeru, ali ne?
Ne, ne moti me, če kdorkoli vozi kakorkoli. Če me le ne ogroža pri tem. In če se mi na rit pripopa nekdo, ki misli, da nimam pravice prehitevati tovornjakarja na avtocesti, ker grem le 130 km/h, se počutim ogroženo. In trmasto
Se popolnoma strinjam. In kot sem ze omenil, take osebe brez tezav toleriram. Problem pa nastane, ko nekdo, ki vozi svojih konstantnih 127,6 km/h naleti na nekoga malo pocasnejsega pred seboj in se odloci za prehitevanje brez toleriranja tega, da po prehitevalnem pasu 3s za njim nekdo vozi 200. Ker bremzal pa ze ne bo (to kosta!). Torej v svojem netoleriranju do ostalih udelezencev v prometu. Najlepse pa je vse skupaj, ko to naredi nekdo s 3 litersko masino in 250 kobila pod pokrovom in se potem vlece kot prebijena macka naslednjih 13 kilometrov (ker vozilo, zdaj na njegovi desni, vozi 127,2 km/h).
Ce je pak doticna oseba ze v prehitevanju pocasnejsega vozila, ko se doplazimo do nje, jo je pac potrebno tolerantno prenesti
S kletvicami, jasno