Poglej enojno objavo
Staro 03.03.2009, 11:42
mdebevc1 Uporabnik mdebevc1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 14
Privzeto Re: Pošiljanje slike v formatu 16:9 ni več? (nemški programi)

Zanimiva izkušnja. Mnenja sem, da imate morda problem z optičnimi konektorji. Ravno pred dnevi je bil pri meni tehnik, s katerim sva reševala problem slabe slike na kabelski televiziji preko optičnega sistema. Slika je bila bolj ali manj zasnežena.

Signal je bil po predvidevanjih res slab in sicer sem imel na izhodu kabelske vtičnice, ki sem jo uporabil tudi za razvod za radijski signal, signal jakosti samo 64 dB, namesto, da bi bil le-ta v območju od 72 do 75 dB, ki daje optimalno sliko. Če pa bi imel preveč močan signal, pa tudi ne bi bilo dobro. V tem primeru bi potrebovali dušilko. Ko je nato preveril še nivo signala direktno na optičnem modemu, je bil ta malo višji in sicer 69 dB, vendar še vedno prenizek.

Po nekaj preizkusih in po preverjanju ter zamenjavi konektorjev je prišel do signala jakosti 85 dB na optičnem modemu, tako da je moral vstaviti celo dušilko, ker je bil signal kar naenkrat premočan.

Slika je bila nato jasna in enako kvalitetna, kot pri konkurenčnem kabelskem operaterju, ki sem ga zaenkrat še obdržal v času testnega preizkusa Siol-ove kabelske televizije preko optike in s katerim lahko direktno preverjam kvaliteto slike in storitev pri enem in pri drugem ponudniku.

Edini problem, ki me še jezi, je tale avtomatski preklop v 16:9 format s pomočjo WSS signala, ki se žal na SIOL-u ne pojavlja, ko bi bilo to potrebno.
Odgovorite s citatom