Poglej enojno objavo
Staro 18.09.2016, 19:51
BigL Uporabnik BigL ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2016
Sporočila: 1
Privzeto Tajska

Odločil sem se napisati potopis o svojem potovanju, saj sem se imel nepozabno in priporočam vsakomur. Pred kratkim sam z svojo punco pred kratim odpotoval na Tajsko za 14 dni, kar je bilo zadosti, da sva videla otok Phuket, Chaing Mai in glavno mesto Bangkok, ki je tako raznoliko, da očara vsakogar. Od ulic, ki se nikoli ne ustavijo, do nočnih tržnic, plavajočih tržnic, templjev in palač, street fooda, ki je boljši kot kjerkoli do sedaj, do nakupovalnih centrov, kjer lahko kupite res poceni in kvalitetne ponaredke, do prestižnih centrov, kakršnih ne najdete tudi v New Yorku. Ljudje so resnično prijazni in pripravljeni pomagati, še posebej v Chiang Maiu, ki je na severu in je drugo največje tajsko mesto in je od Bangkoka oddaljeno eno uro z letalom. Mesto je nadvse romantično, še posebej v starem delu mestnega obzidja, kjer na relativno majhnem področju najdemo veliko prečudovitih templjev z bogato zgodovino, tu smo se pogovarjali tudi z menihi, kjer so nam razložili osnove budizma in njihovega življenja. Tu sva so odpravila tudi na dvodnevni treking v džunglo, kar je bila definitivno ena izmed najboljših izkušenj v mojem življenju, saj sva doživela treking med čudovitim rastjem, kopanje pod slapom, rafting po reki, mimo slonov, ki se hladijo v vodi, se spustila z ziplinom med krošnjami dreves, spala sva v kolibi zraven domačinov, ki so naju nadvse lepo sprejeli in naju poučili o njihovem načinu življenja, ter naju naučili pripraviti njihovo značilno jed Pad thai, ob ognju pa smo se z drugimi gosti pogovarjali dolgo v noč ob zvokih kitare, ki je jo znal igrati naš vodič. Po Chiang Maiu sva se odpravila z letalom na Phuket, ki je pravi raj na zemlji, kar bi lahko rekli za celo Tajsko. Tukaj sva najela skuter in raziskovala njegove skrivne kotičke, šla sva tudi na izlet do Maya beach z čolnom, kjer je bil posnet film Obala, z Leonardom di Capriem v glavni vlogi - tukaj sva ostala brez besed. Moram priznati, da sva se v Tajsko zaljubila in da se definitivno vračava.

Nazadnje uredil Faust : 18.09.2016 ob 20:08. Vzrok: brisano oglaševanje