Poglej enojno objavo
Staro 27.06.2008, 09:12
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935
Privzeto Re: Ali je z nami še vse v redu?

Citat:
Objavil-a monster Prikaži sporočila
japajade

floskule? hmmm ... mene pa moti inertnost in zaverovanost v nespreminljivost stvari: vedno je bilo tako in vedno bo, dejmo se sprijaznit

prekleto malo vemo o človeški zgodovini, da bi lahko tako sodili. če vzamemo za referenco mračni srednji vek, kar je za marsikoga že prazgodovina, potem seveda ni čudno, da gledamo na človeško zgodovino kot zlajnana plošča, ki so jo nas nadrkali v šoli: zlata doba Grčije, rimski imperij, začetek krščanstva, barbari, srednji vek, renesansa, barok in novejša zgodovina

kdor verjame v smrkce, go ahead!

Možganovina nam je bila ustvarjena zato, da z njo nekaj počnemo, nekaj v dobro vseh, če smo sposobni kompleksnih logičnih in drugih operacij. Da pa to "sivo vato" (prosto po Puju) uporabljamo za neumnosti, je žalitev rase kot take. pa mi je čisto vseeno, ali bi to kritiko izrazil v klinopisu nekaj tisoč let nazaj, zapisal s peresom v 16. stoletju ali odklofal na laptopa ...
A bi prosim lahko tudi nam laikom povedal, kaj te sploh moti...... napisal si le, da je človeštvo v klincu........zanima me le, zakaj je človeštvu v klincu......od komentiranja samomora smo prišli do globalizacije in kapitalizma in da to vpliva na razčlovečenost......sama se s tem pač nisem strinjala.......

Jaz sem mislila le povedati, da bistvo človeka težko spremeniš…….in da je človek kot človek ostal isti od začetka do danes……spreminjali so se le načini dokazovanja samega sebe……smo pač egoistična bitja in da preživimo smo pripravljeni storiti marsikaj……že od nekdaj......nekoč je človek človeka pobijal na nam brutalen način s sabljami in noži, danes se pobija bolj "prefinjeno" (lakota, pod pretvezo islamskega terorizma, nafta) Končni rezultat je pa isti…….

Kar se pa tiče nespremenjljivosti stvari…….bistvo človeka težko spremeniš, lahko se naučimo jezikov, fizike, računalništva……naučiti oz. priučiti se čustev, pa je malo težje…….še posebno, ker smo ustvarjeni tako, da se borimo zase, da preživimo…….

In če nekdo ne komentira samomora z jokom in solzami, to še ne pomeni, da je razčlovečen…….a nas ne bi razneslo, če bi vsrkavali čustveno vsak negativni dogodek vseh okrog nas…….če bom imela jaz prometno nesrečo in ostala na invalidskem vozičku bom zate le ena številka, ki bom na CSD prosila za pomoč, ker ne bom mogla več delati……če pa bo na invalidskem vozičku ostala tvoja draga, pa boš čisto drugače reagiral…….in to je to, problemi drugih gredo mimo nas…….

Zdaj pa uporabi svojo možganovino, če lahko, in se nauči čutiti do mene isto kot do svoje drage…….