Poglej enojno objavo
Staro 28.03.2009, 09:14
nexus6 Uporabnik nexus6 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2009
Sporočila: 3
Privzeto Re: Sinope568 kot modem ter Asus w500 kot ruter

@shqwarch, ne me prehitro hvalit, ker mi se ni cisto uspelo ;-)
drugace sem pa na asusov w500 ruter nalozu dd-wrt linux firmware in ker ma ta skatla tud USB port sem nanj obesu se 500GB disk in mam zej v Asus ruterju kwazi linux server in ruter obenem.

No nazaj k problemu, na Sinope-ju sem nastelov username na disabled in password na disbaled in ene 4krat zadevo "Commit"-ov in "Restart"-ov da je sploh zadeva prjela (beri: se ni vec hotela povezovati na ADSL centralo in mi ni vec kradla staticnega IPja), ko sem mel to reseno sem Sinope-ja umaknu na 192.168.1 subnet, da se mi ne mesa v moj 192.168.0 subnet (na katerem mam vso ostalo mrezo).

Trenutno se mi Asus ne odziva, pomoje sem ga "brick"-nu, ko sem ga vec kot 30x odklopu in prklopu na power supply. Za sedaj sem ga nadomestil s starim Belkin ruterjem na katerem sem cist normalno vpisov user/pass za ADSL na WAN portu in misko se je sam od sebe lepo povezal, na zacetku ga je sicer nekej fleshiral in je utripov ko christmas tree, no cez 3 minute je blo vse ok. Parkrat sem ga odklopu in prklopu in za zdaj zgleda da se normalno poveze na ADSL prek Sinopeja in mreza zopet deluje.

V naslednjih dneh se bom posvetu Asusu, najprej ga morm ozivet, potem nazaj nastelat dd-wrt linux nato pa ga zopet poskusat umestit v svojo mrezo kot ruter.

za svoj Asus lahko poisces ustrezen dd-wrt firmware na:
http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv3/dd-wrt/hardware.html
Odgovorite s citatom