Poglej enojno objavo
Staro 25.12.2007, 16:35
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450
Question Wireless moti SiolTV?

Pozdravljeni,

naletel sem na zelo čudno težavo. Nekaj časa nazaj sem postal pozoren kako mi je SiolTV kockal, ko sem z prenosnikov brskal po netu in prenašal po mreži preko wirelessa. Takoj, ko sem začel prenašat večje količine podatkov preko wirelessa na ruterju, je začela TV kockati. Ok, sem predvideval da se ruter od Asusa in modem Sinope568+ kaj ne razumeta najbolje. Na internet se mi povezuje ruter, tako da imam kabel speljan on modema na ruterjev wan port. Da lahko dostopam do modema sem potegnil še en kabel iz ruterja do modema, da imam lahko lan med njima in nastavljam nastavitve modema.

Ker sem predvideval, da morajo ti dve povezavi nekako vplivati na kockanje SiolTV, sem oboje odklopil. Tako sem imel ruter in modem popolnoma ločena in brez povezave med sabo. Posledično mi tudi internet ni delal, ker imam vse prek ruterja. Nato zopet poskusim prenos prek wireless na ruterju (ne uporabljam tistega na modemu) in glej ga zlomka, takoj ko začnem prenašat večjo količino podatkov, začne SiolTV kockat na polno. Ko prekinem prenos, spet normalna slika.

Ob testu sta bila v modem priključena edino dva kabla ki peljeta do dveh sioltv. Tudi računalnik iz katerega sem prenašal po mreži, je vključen v ruter in ne v modem. Če prenašam iz notebooka preko mreže, ni nobenih motenj.

Sedaj mi ni pa čisto nič več jasno. A je možno, da wireless prenos na ruterju povzroča tako interferenco na adsl modem? Ima kdo od bolje tehnično podkovanih kakšno idejo? Situacija mi je namreč nadvse čudna.

hvala za morebitne nasvete in pomoč.
Odgovorite s citatom