Poglej enojno objavo
Staro 26.11.2006, 21:48
SVNarmy Uporabnik SVNarmy ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 15
Cool Krkovičevo razočaranje

Dnevnik, 25.11.2006
* Na vprašanje, kako ocenjuje dogovarjanje med ministrstvom za obrambo in ministrstvom za visoko šolstvo, nam je Anton Krkovič dejal, da tega ne želi komentirati, saj mu interni predpisi to prepovedujejo. Priznal pa je, da je razočaran. "In to zelo. Po vsem tem, kar sem dal za Slovenijo, si tega ne zaslužim," je še dodal. *

Zaslužil si dovolj. Vse kar si dal, si dobil pošteno plačano. Nikjer nisem zasledil podatka, da zadeve počneš kot prostovoljec. Moja filozofija je zelo enostavna. Višje v karierni poti rineš, bolje si plačan. In to ne zato, ker si pač na vrhu, ampak zato, ker so naloge, ki jih opravljaš kompleksnejše, zahtevnejše, odgovornejše. In za to si plačan.

Brigadirju Krkoviču kapo dol. Vse kar je postoril je potrebno zapisati v zgodovino. Napisal sem - zgodovino. Je pa smešno, da zato, ker je med osamosvojitveno vojno imel priložnost biti zraven, imel sposobnost opravljati naloge, ki jih pač je (mimogrede, danes so te sposobnosti popolnoma neuporabne) pričakuje nekaj ekstra. Mogoče pa ne samo za sebe? Najprej on, nato pa pol tistega odreda? Do sedaj sem spoštoval vse muke gospoda brigadirja. Menil sem pač, da mu bo država zaradi zaslug nekaj spregledala. O.K - brez njego bi bilo drugače (ali res?) Za zasluge mu zraven plače, medalj in časti spreglejmo kakšno stvar. Nisem pa pričakoval, da bo želel, da mu nekdo zaradi zaslug nekaj prizna. Izobrazbo?! Pa saj to je smešno. Seveda, gospodu ni to dovolj, kar je dosegel. Hoče več, generalske prstane.... Dragi moj, kaj pa je tebi s super sposobnostmi končati faks. Mimogrede. Če ti Jelušičeva vse prizna je zadeva vendar zelo enostavna. Vpiši se k njej pa boš fertik v enem mesecu.

Smešno je, da se spreneveda cela Slovenija o enem vojaškem šolanju v Anglji. Dve stvari vedo vsi, pa vsi so tiho: vsi vedo, da šolanje v Angliji ni podiplomsko, da je vsporedno potrebno vpisati še civilno šolo, ki pa je s peto stopnjo izobrazbe tudi v Angliji, pa čeprav se izkazuješ z generalsko zvezdico, ni mogoče vpisati. Drugič pa - brigadir Krkovič je bil poslan v Anglijo , da se malo ohladi, ker so bile pred volitvami pač stvari vroče. Pa še sam si je zrihtal preko atašeja v Angliji. Nihče ga tja ni pošiljal, da bi izpopolnil svoje znanje. Saj ni bil namenjen v vojaško diplomacijo. Temu je namreč angleško vojaško politično šolanje namenjeno.