Poglej enojno objavo
Staro 08.12.2006, 22:12
Duh Uporabnik Duh ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Duh
Član od: Sep 2003
Sporočila: 1.372
Privzeto Re: Zasvojenost

res smo si različni...ampak še vedno ne tako, da ne bi mogli postavljat nekih osnovnih pravil...izjeme bodo še vedno ostajale...ampak še vedno bodo samo izkeme...

tisto z bombončkom je očitno pretiravanje...ker če je neka oseba zdrava in nima nekih večjih težav s ščitnico, ledvicami, ..., ne jemlje nekih posebnih zdravil...ne more bit "debela", če poje samo "bombonček"...

me prav zanima, kaj bi se z 99% teh oseb, ki se "močnejše postave" zgodilo, če b jim preračunal kalorije, ki jih potrebujejo dnevno/glede na njihove potrebe, jim dodaš še kake pol ure več dnevnega gibanja in verjamem, da bi kilaža padala...

če se 100% tvoje "dnevno potrebne" energije razdeli v 5 obrokov, bo efekt dosti boljši, kot pa če ti teh 100% zaužiješ v dveh, kamoli v enem obroku....ker prebava 50% na enkrat zaužite hrane (kaj šele 100%) daje drugačne rezultate, kot pa recimo 30% zdaj pa 30% čez 3 ure, pa 3x po 20% še vsake tri naslednje ure....

tu potem ni več neke večje filozofije...na koncu je vedno to, da če si zdrav pač požri toliko kot potrošiš..druge ni..edino moraš še pazit, da pridobš s hrano vse potrebne "sestavine", ki jih potrebuje človeško telo

jaz zdravim osebam, ki trdijo, da skoraj nič ne pojejo čez cele dneve in še vedno trdijo, da ne vedo od kod odvečni kilogrami, pač ne verjamem...

ma ne me narobe razumet, da sem nek "naci" proti kilam...sem pa "naci" proti glupim izgovorom...

če si zdrav drugega izgovora, kot pa odkritega " se mi ne da"