Poglej enojno objavo
Staro 09.12.2006, 15:03
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329
Privzeto Re: Zasvojenost

Citat:
Objavil-a Duh
jaz zdravim osebam, ki trdijo, da skoraj nič ne pojejo čez cele dneve in še vedno trdijo, da ne vedo od kod odvečni kilogrami, pač ne verjamem...

ma ne me narobe razumet, da sem nek "naci" proti kilam...sem pa "naci" proti glupim izgovorom...

če si zdrav drugega izgovora, kot pa odkritega " se mi ne da"

pravzaprav je tukaj govora o odvisnosti...
torej odvisnost, kot vsaka druga ... le s to razliko, da ostale pozdraviš s popolno abstinenco, hrane pa se ne da povsem odrezati ...
je pa odvisnost od hrane najtežje razumeti, ker se zdi vsakemu, da bi si pa že v glavi poštimal, če bi bil predebel ... pa ni tako enostavno ...
prva stvar pri odvisnosti od hrane je, da pri vsakodnevni prehrani vse tisto, kar je samoumevno za nekoga z zdravim odnosom do hrane ... je za nekoga ki trpi za prenajedanjem nočna mora ...
odvisnost povzroči spremebo metabolizma ( odtod bolezni!) ... zato:
se je najprej treba naučiti, da prepoznaš lakoto in je ne zamenjuješ z žejo ...
nato razmisliš ali je že resnično čas za obrok ali bi se samo spet želel pocartati ...
in šele nato sledi hrana ...

"glupi" izgovori imajo pač dve plati ... recimo kadilci pravijo, da od nečesa morajo umreti ... alkoholike družba smatra za bolnike in jim s tem daje potuho ... predebeli se pač izgovarjajo na druge stvari ...
vedno pa ostaja dejstvo, da smo si za zasvojenost krivi sami in da jo je treba zdraviti kot vsako drugo ...

in zato vse hitre diete vedno najdejo veliko pristašev ( sploh žensk) ... ker je lažje nič jesti, kot pa malo jesti ...
in ko človek obupa se začne peklenski vrtiljak obračati znova in znova ... in na koncu se resnično zgodi tisti tragični klik v našem telesu, ko je dovolj samo grižljajev, pa začne telo nazaj polniti šlafke, ki jih je post tako uspešno izpraznil ...

na koncu bom na tem mestu zapisala, da je treba v šolah ukiniti vse avtomate s prizgizki in sladkimi pijačami, razen vode ...
vem ... spet se bodo našli spet samooklicani zagovorniki človekovih pravic, ki bodo napisali, da ima vsak pravico, da se odloči kaj bo jedel in kje ...
ampak osnovna pravica je zdravje in tega ni v avtomatih z junk food in colas ...