Poglej enojno objavo
Staro 20.02.2006, 13:42
Dannisis Uporabnik Dannisis ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2
Privzeto Re: Kje poiskati pravo pasemsko mačko

zlatolaska in dkivi,

Na temo sem odgovorila, ker gre za meni najljubše mačke Maine Coon in ker me boli dejstvo, da ljudje še vedno nasedajo preprodajalcem in masovnim proizvajalcem teh živali. Obožujem mačke in pse in me srce boli, ko dnevno doživljam zgodbe razočaranja zaradi nevednih nakupov psov ali mačk.

Oprostita, če sta napisano razumela kot "slabšanje" bolnih muck - to nikakor ni bil moj namen mojega sporočila. Vsekakor je potrebno dobro skrbeti za vsako živo bitje, seveda je pohvalno, če sta slučajno tudi posvojila kakšnega brezdomnega mucka in ga negujeta ali celo zdravita. Vzreditelji pasemskih mačk nikakor ne "mečemo stran" bolnih živali! Ampak preprečimo, da bi se razplajali, saj bi tako prenašali bolezni naprej na njihove mladiče! Nekaterim to pač ni tako pomembno...

Govorimo pa tukaj o primeru dvoriščnih rejcev, ki jim gre za zaslužek in ne za kakšen moralen ali ljubeč razlog. Zakaj po tekočem traku razplajajo mačke, preprodajajo živali in nasploh ne skrbijo za dobrobit ŽIVALI temveč za dobrobit svoje denarnice? TO zame ni ljubiteljstvo niti prava vzreja!

Smešno se sliši "mačke z garancijo" ampak je res.

Nota je že napisala link na odlično spletno stran Musicats, ki si jo splača ogledati pred nakupom vsake živali.

Glede na to, da vaju očitno zanimajo pasemske mačke, vama toplo priporočam, da jo podrobno prebereta in verjamem, da bosta tudi vnaprej delala dobro za naše ljube štirinožne prijatelje! Znanje je neprecenljivo!

Lep mačji pozdrav.