Poglej enojno objavo
Staro 13.10.2011, 12:14
gela Uporabnik gela ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2011
Sporočila: 1
Privzeto Re: Amaterske dramske skupine - teksti

Citat:
Objavil-a veseli_prlek Prikaži sporočila
Pozdravljeni!
V Sloveniji se zadnje čase spet bolj uveljavljo amaterske gledališke skupine in tudi sam sem član takšne skupine. Priravljamo (tako kot verjetno večina ostalih) KOMEDIJE , saj pri publiki najbolj ˝vžgejo˝ in so najboljše sprejete.
Žal pa (po mojem mnenju) v Sloveniji ni veliko dobrih in kvalitetnih beseidl - tekstov iger ki bi se lahko igrala na ljudskih (vaških) odrih. Večina predstav je dokaj zahtevnih, če jih pa sam gledam pa si mislim: v bistvu mi ta ˝visoki˝ humor ni kaj posebnega.
Zato grem veliko rajši pogledat kakšno predstavo za katero si je besedilo napisala sama amaterska skupina (npr. kakšen izmed članov). Tudi sam pišem takšne dramske komedije.
Zato bi bilo fajn, če bi se javilo čmveč amaterskih dramskih skupin im bi si lahko izmenjali dramska besedila, izkušnje, se dogovarjali za predstave v krajih ( gostovanja) in bi bili bolj povezani , saj v tem uživamo
Sem članica dramske sekcije. Zanima me ali je možno dobiti kakšna besedila. Za letos smo že izbrali. Rabimo za drugo leto. Če vas zanima kaj lahko zamenjamo mi se oglasite.