Poglej enojno objavo
Staro 19.07.2006, 08:38
bladzo Uporabnik bladzo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 183
Privzeto Re: biblija, nova in stara zaveza, bog je dober ali slab?

Citat:
Objavil-a galeb
Cerkev veliko simbolicnih stvari v stari zavez verjame dobesedno, ki niso bile tako misljene. Poleg tega je bil Mojzes v svojem casu ucitelj nizjega ranga od Jezusa, bil je na nizji razvojni stopnji. Veliko tega kar je ucil danes ni vec ustrezno in prav gotovo tudi tedaj ni bilo idealno, deloma pa je prav gotovo bilio smiselno. Ucil je zob za zob, kar je bilo na nek nacin tudi razumno, kajti preden clovek lahko nastavlja drugo lice, se mora najprej znati postaviti zase. Nekdo, ki nastavlja drugo lice preprosto zato, ker se ne zna braniti, nikomur ne koristi. Glede Noeta, bil je razvetljenec, mojster modrosti, tako kot Kristus, resevanje z barko pa je zgolj simbolicen prikaz umika prezivelih na visje kraje pred dokoncnim potopom zadnjih ostankov Atlantide. Noe je bil tisti, ki je ljudi opozoril na potop, ki se je priblizeval.

naj se najprej osredotočim na tvoj prvi stavek. je res tako?Cerkev niti določenih starozaveznih pripovedi, niti Jezusovih prilik ne dojema in ne razlaga dobesedno. to sem že nekomu v tem topicu tud razložu.
ok. o tem učiteljih in ne vem kaj še, ne bom razpravljal, ker so mi te interpretacije čisto mimo.

sicer pa. a si našel potop Atlantide tudi v kakšnih Vedskih al nevemkakšnih knjigah?O potopu Atlantide, ki sploh še ni dokazan, si preberi kakšno znanstveno knjigo.

pa lp.fsm.