Poglej enojno objavo
Staro 13.11.2007, 16:59
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683
Privzeto Re: 2-way SAT.NET: edina trenutna rešitev za 'pozabljene'

Citat:
Objavil-a randius Prikaži sporočila

Vprašanja:

Imam prav v tem sestavku? sem kje 'usekal' mimo?
A je ravno ta dvosmerni Sat.net že možen v Sloveniji? ker je v primerjav z enimi drugimi rešitvami two-way satelitskega interneta dosti cenejši…
je boljše vse urediti direkt z tujino?
koliko ste ter kje tisti, ki astra2connect že koristite plačali za nabavo same opreme ter za vse preostalo (priključnina, montaža, zagon)?
bi bil sposoben sam montirati zadevo ali je to bolje prepustiti mojstrom?
a ta dnar za naročnino.. komu se to plačuje? je možno pridobiti kompletno opremo z daljšo vezavo (npr. 2 leti) za občutno nižjo ceno oz. jo v tem obdobju odplačevati mesečno? menda v Nemčiji možno. prebral sem drugje:
…….Ker ponudnik FILIAGO posluje tudi s Slovenijo, bo stvar verjetno dosegljiva tudi pri nas…..The end user equipment - necessary to use the service - consists of an interactive satellite antenna as well as a low-cost and easy-to-install satellite modem. The costs for the internet access range from 19.95 Euro to 49.95 Euro for a 256 kbit/s, 512 kbit/s or 1024 kbit/s flatrate plus a registration fee of 99.95 Euro. The hardware equipment can be either purchased for 319.95 Euro or leased for 9.95 Euro per month. ASTRA2Connect will also support Voice over Internet Protocol (VoIP) services.

bo 2sat.net primeren za rešitev mojih pričakovanj, ki sem jih navedel v pričetku tega spisa pod 1. moje potrebe? kaj od tega morda ne deluje dobro ali sploh ne?
katere so – če so - pomanjkljivosti sat.neta, ki ste jih zaznali v praksi?
so dejanske hitrosti vaših paketov OK in kolikšne so?
Ker gre prek satelita, menda ni motenj pri dostopu. res?
kaj pa res slabo vreme? mraz, sneg, veter?
kako bi omenjeno vplivalo na wi-fi med hišami? na kaj paziti pri morebitni žični povezavi med nami, da ne bo motenj? so ta deljenja interneta možna pri satelitskem internetu?
da ne bom samo črnogled: kaj so njegove, v praksi pokazane, dokazane, dobre stvari oz. prednosti?

hvala za pomoč in lp
Pri slabem vremenu kot npr močno deževje bo težava že pri sprejemu signala. (lahko pričakuješ tudi od 1-2uri oz. več) Tako, da tudi, če bo WIFI delal sprejem s satelita ne bo. Motnja bo tudi ko bo izpadel transponder (verjetno je določen transponder za i-net in ko ta izpade poomje preklopijo na drugega). Imaš link za dvosmerni sat v Slo. Je to one way ali two way i-net? Ker cena je precej nizka in mogoče boš moral obdržati klicni dostop.

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Nazadnje uredil Snif : 13.11.2007 ob 17:02.