Poglej enojno objavo
Staro 18.03.2008, 12:32
lp1 Uporabnik lp1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 38
Privzeto Internet ne dela

Imamo 2 računalnika. Na obeh teče win xp service pack 2. Oba računalnika imata siol adsl internet preko routerja. Nastavljene so običajne nastavitve brez nekih posebnosti. Za brskanje se pri obeh uporablja internet explorer.

Na računalniku v pisarni teče internet brez problemov odpira vse internetne strani antivirusni program se posodablja brez problemov.

Na mojem računalniku v moji sobi pa noče odpreti veliko strani (niti z IE niti z Firefox) npr:
ne morem odpreti nobenega internetnega iskalnika nobenega googla, matkurje nobenega drugega iskalnika
antivirus se noče posodabljati ga ne poveže s serverjem za posodobitev
ne dela internetna stran www.24ur.com
ne dela nobena stran za emaile razen www.email.si
ne dela nobena torrent stran
ne dela npr youtube.com
ne dela slo-chat.com
ne dela mobisux.com
ne dela avtomania.com
ne dela še ogromno drugih strani, oz skoraj nobene internetne strani ne odpre (napiše da strani ni mogoče prikazati).

Zanimivo pa je to, da normalno na mojem računalniku v sobi odpre npr. stran
www.siol.net
www.banka-celje.si
www.nlb.si
www.rtvslo.si
več strani, ki bi mi jih odprlo nisem našel

Pred mesecem dni je vse delalo normalno.
Sedaj me 1 mesec ni bilo doma na računalniku, ker sem bil v tujini, tako da ne vem kaj se je dogajalo med tem. Poskusil sem pa že z obnovitvijo sistema, pregled virusov, pognal sem ad aware, search destroy, večkrat sem resetiral računalnik router in adsl modem. Ugotovil sem da je rooter v redu, ker dela isto če zamenjam kable. Nisem pa opazil niti nobenih blokad in filtrov ali kakšnih čudnih in sumljivih nastavitev ne na mojem računalniku niti na routerju, ki bi jih kdo nastavil v času moje odsotnosti. Mozila fire fox dela popolnoma isto.

Kako je zdaj sploh to lahko možno da na enem računalniku dela internet normalno na drugem računalniku pa se ne uspe povezat na nobeno internetno stran razen na zgoraj omenjene 4 internetne strani. Kako se lahko poveže internet normalno na www.rtvslo.si, nikakor pa ne morem odpreti strani www.24ur.com niti z explorerjem niti z firefox-om.