Poglej enojno objavo
Staro 06.03.2010, 23:49
novinec Uporabnik novinec ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2010
Sporočila: 4
Privzeto Re: mislite da je Slovenija varna država?

skušam biti nepristranski in le poslušati vaša mnenja, izkušnje itd...
nekaj let nazaj sem bil tudi sam takšnega mnenja Dalmatinec, če ne iščeš težav jih ne boš imel, a v resnici ni tako... sam sem sedaj precej bolj previden ponoči ob sprehajanju po mestih, tako da ne vem če se le starke bojijo ponoči sprehajati po mestu.... v sloveniji je organiziran kriminal pa če si še tako zatiskamo oči... pa ne govorim o majhnih kriminalnih dejanjih, ko Janez ukrade kolo "požigalcu", ampak organiziranemu.

če dam primer pa ne bom preveč podrobno opisoval, a kolega je nekega večera videl nekaj mulcev- srednješolci ki so nadlegovali neko punco pa jih je spodil, nič fizičnega ni imel z njimi. od takrat so mu grozili a ne tista mularija temveč starejši ljudje (40 itd let, izkazalo se je da so bili pač otroci albanske narodnosti) in od tistega večera kolega ni imel več miru, dobival je grožnje na vse načine, tistemu dekletu so vzeli denarnico in pogledali ime naslov in zagrozili da se bodo še pozabavali z njo, njemu so sledili, in ga pred kratkim tako pretepli da sem bil brez besed ko sem ga videl v bolnici... on je športnik dobro grajen- v življenju ni muhe udaril!! pa se mu je to zgodilo, le ob napačnem času je bil na napačnem kraju, a če ga ne bi bilo, potem pa vprašanje kaj bi bilo z tisto žensko... policija je pa očitno nemočna, je pa povedal da so tisti moški imeli pištole oz. vsaj 2, zato je toliko bolj prestrašen... vedo kje živi, kje dela itd... on pa o njih ne ve nič, policija jim nič ne more ker ne vedo kdo so, mulariji pa tako ali tako ne morejo nič, oz. še kriminalcem ne, njih on verjetno tudi identificirati ne bi mogel... a kaj naj bi naredil prijatelj?? pogledal stran in naj mularija naredi kar želi tisti večer?.. naslednjič je tista ženska lahko tvoja mama, lahko si ti, in naj se človek obrne stran, da ne bo sam imel težav?
sem bral članek od Jureta Bajde kaj so mu mafijci naredili, pa se sam ne počutim varnega v Sloveniji...
http://m.24ur.com/index.php?article_...omments_page=2
z EU širitvijo mej res da nam ni potrebno čakati toliko časa na meji, a tudi ni nadzora kdo vstopi v državo in kdo izstopi... še olajšajo se razne ugrabitve itd... nimam čisto nič proti narodom drugih držav, imam precej prijateljev bivše juge, a vseeno bi morali imeti nek nadzor nad tem koga se spušča v državo, mar ni tako?