Poglej enojno objavo
Staro 05.02.2012, 07:34
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.093
Privzeto Re: Nov modem Innbox V50 z multicast ruterjem

Citat:
Objavil-a leonf Prikaži sporočila
Po nabavi siol box-a S in menjavi modema imam problem v omrežju. Data port je povezan z wan portom ruterja WRV200 in video port v lan port, tako da mi ruter zmeša tv in internet za uporabo po kablih na prenosnikih in xbmc, siol box S je posebej po svojem utp kablu speljan na trunk port. Torej po menjavi modema mi ta setup ne deluje o.k., tv preko ruterja sicer dela, vendar mi internet na xbmc in enem prenosniku ne dela oz. traja nekaj minut da začne delat, čez čas pa zopet preneha!
Poskusil sem tudi z varianto, da se modem poveže v internet in porta data in video oba gresta v lan porta ruterja, zgodba je enaka, nimam interneta na vseh napravah. Prav tako sem poskusil z drugim ruterjem asus wl-500g deluxe z dd-wrt fw, tudi zgodba enaka.
Enak setup mi je dosedaj služil zelo dobro, vse se je spremenilo z novim modemom
A bi zadeva morala delovat, če bi trunk port peljal na ruter? V tem primeru mi internet dela na vseh naprava o.k., tv pa ne.
A ima kdo kakšen predlog glede mojega problema?
lp
Tu imaš nekaj poglavitih razumskih napak.
Da deluje Trunk port kot je namenjen mora Innbox V50u obvezno sam vzpostavljati PPPOE povezavo, drugače SiolBox S nebo dobil interneta, ter biti na ločenem portu.

Da dobijo internet tudi ostale naprave v omrežju katere so povezane na ruter mora tudi ruter ali sam vzpostaviti internet z durgo PPPOE povezavo(dinamični IP ima 2x PPPOE), ali pa internet dobiti kar od innboxv50u kot DHCP client ali z fixnim IPjem.

DATA > WAN
VIDEO > LAN (1,2,3 ali 4)
TRUNK= SiolBox (zna uporabljat samo siol box in pravilno skonfiguriran linux, ruterji ponavadi ne in vidijo samo Data del TRUNKa)

BoxS tudi nima Wlana, tako da druga kot Standardni priklop oz standardna nastavitev na servis straneh tako ali tako ni možna.

Takšna je pravilna konfiguracija opreme. Če še ti ba kljub temu ne deluje pa išči napako na ruterju.

Citat:
3. PPPoE povezavo vzpostavi na usmerjevalniku in omogoči multicast promet.
Na Ruterju, torej DDWRT ali Tomato nesme biti omogočen Multicast promet!!!

Firewall
Allow multicast

To pod dobenim pogojem nesme biti obkljukano, sej ta trditev deluje samo na T-2 kateri dobi tako Internet kakor tudi Data preko WAN porta.
Pri Siolu pa video dobimo preko LAN porta, tako da če to obkljukaš boš blokiral Multicast in bo tema.

DDWRT na default konfiguraciji ima že vse pravilno nastavleno.

Nazadnje uredil Sawyer : 05.02.2012 ob 08:23.
Odgovorite s citatom