Tema: HBO digital
Poglej enojno objavo
Staro 18.07.2009, 16:50
matjazm Uporabnik matjazm ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2007
Sporočila: 132
Privzeto Re: HBO digital

Citat:
Objavil-a kobra111 Prikaži sporočila
Pozdrav!

Nekaj me zelo zelo zanima, pa si stvar ne morem sam razjasnit.
Pogledal sem že par filmov iz HBO digital in morem rečt, da je slika res zelo zelo čista, zvok je dober, skratka vse je tako kot bi moralo bit. Tak na oko bi reko da je to skoraj že HD kvaliteta, oz zelo dobra DVD.

Ko grem pa nazaj gledat TV programe, se pa mora gledat tiste "zmazke". Mi lahko kdo razjasni zakaj takšna razlika?. Ali ne bi mogli oddajat programe v taki kvaliteti kot tiste filme, če te normalno delujejo 5x boljše in lepše kot TV programi??.

Hvala.
Si predstavljam, da je tv program slabše kvalitete iz vsaj naslednjih razlogov:
-kvaliteta slike, ki jo oddajajo tv postaje (oz. kompresija v živo vsebine da gre na satelitu prek istega kanala več programov)
- kompresija programov v živo pri siolu (ali kdorkoli že to dela za siol) zato da jo spravijo lahko do nas.

Vse to kompresiranje in rekompresiranje nekega programa "on the fly", v živo od vira do distributerja signala, se sigurno pozna.
Pri vsebinah "on-demand" kot ej HBO digital ali siolova videoteka gre pa za neke že pripravljene datoteke, ki so bile formatirane in kompresirane za distibucijo že prej, niso po dvakrat ali trikrat na hitro skonvertirane ampak iz nekega masterja pripravljene direktno za namen pretakanja po iptv mreži.
Odgovorite s citatom