Poglej enojno objavo
Staro 13.11.2005, 10:52
Nushy Uporabnik Nushy ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2001
Sporočila: 8
Privzeto

Na takšnem tečaju sem bila pred šestimi leti. Takrat je veljajo tole: dražji kot je tečaj, več je pouka. Nekako logično. Sama sem izbrala najcenejega, ker takrat nisem vedela, kako to gre in ker nisem imela denarja.

Najprej moraš razčistiti pri sebi, zakaj sploh želiš na tečaj. Ker bi rad pridobil na besedišču, ker bi rad govoril v angleščini, ... Moj razlog je bil iti v Anglijo, in tečaj je bil takrat edina možnost zame. Po ne vem kakšni sreči sem izbrala pravi tečaj. Kar se tiče samega znanja angleščine, pa nisem odnesla skoraj nič.

Nekaj let pozneje je na tečaj šla tudi sestra. Izbrala je dvakrta dražjega pri priznani slovenski turistični agenciji. Imeli so precej več ur na teden, vendar pa v 14 dneh spet ni odnesla ne vem česa.

Moje mnenje: če imaš v srednji šoli angleščino 4 ali 5, od tečeja ne odneseš prav veliko (kar se jezika tiče!). Poznam pa nekaj ljudi, ki so na teh tečajih izgubili strah pred govorjenjem v angleščini in podobno.

Po moje ne smeš pričakovati, da boš v dveh ali treh tednih obvladal angleščino.

Kar se pa ostalih stvari tiče... Zame je bil tečaj nepozaben. Predvsem zaradi vseh tistih stvari, ki so bile zunaj učilnice. Npr. življenje pri družini v enem malem obmorskem mestecu. Pogovorjanje z ljudmi z vseh koncev sveta... Kot sem že rekla, zame je bil tečaj le izgovor, da grem pri 16ih sama v Anglijo