Poglej enojno objavo
Staro 10.03.2007, 19:09
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840
Privzeto Re: Problem generacije rojene okoli leta 1980

Dobra tema.

Glede prispevkov od plače, bi se lahko šli Ameriko in bi mesečno dobivali bruto zneske, potem pa bi s tem denarjem delali kar bi hoteli. S časoma bi najbrž dobili kar lepo število takih "norcev", ki si ne bi plačevali ne socialne varnosti, ne za pokojnino. In ke smo še vedno "socialna" država, bi taki ljudje postali breme dežave, ki pa zanje tudi ne bi imela več kje vzeti.

Dodatno zavarovanje si pač plačujemo sami; zakaj pa ne vem, navsezadnje pa tudi zato, ker se je vse skomercializiralo in imamo več zavarovalnic in paketov zavarovanj. Trg je naredil svoje.

Pokojnina mene ne skrbi. Zakaj? Ker bom tako ali tako delala do starosti, če me ne bo že prej pobralo. Opažam, da v moji okolici vse pogosteje umirajo mladi ljudje; vzroka sta infarkt ali rak. Stari pa redno hodijo na obiske k zdravniku (zgleda, da imajo kar precej prostega časa), da jim merijo pritisk, ker srbno pazijo nanje, da ne bi slučajno kdo umrl.

Stanovanje? ***eš stanovanje ... Če imaš gotovino, si ga kupi. Kredita se ti ne splača jemati, ker ga preplačaš vsaj enkrat. Če hočeš imeti če za živeti, potem ti ne preostane nič dugega kot, da vzameš kredit na 20-30 let, tam pa so obresti velike. V tem primeru se bolj splača najem - preračunaj.